Yüz derisini gençleştirmek için estetik operasyonlar
Grip - Soğuk Algınlığı

Yüz derisini gençleştirmek için estetik operasyonlar

Surat gençleştirilmesi tenin üst katmanının lazer, kimyevi casus veya mekanik tesir kullanılarak alınması ve alttan genç tenin gelmesi sağlanarak yapılır.
CO2-Lazer alt-üst göz kapakları, alt-üst dudak ve tüm surat bölgelerine uygulanabilir. Bu teknik ile tenin üst katmanının yenilenmesi ile beraber tenin altındaki bağ doku da kuvvetlendiririlerek kısmi ten sarkmaları da rehabilitasyon edilebilir. Tendeki güneş ve yaşlılık ile oluşan izler, kabuklanmalar ve buruşukluklar düzeltilebilir.

Kimyevi casus kullanılarak yapılan surat gençleştirilmesi operasyonuna “peeling” denir. Peeling TCA, fenol gibi solüsyonlar ile yapılır. Tenin üst katmanı etkilenir ve alttan yeni ten çıkar. Daha çok yüzdeki ince buruşukluklar için tesirli bir usuldür. Tenin üst katmanının mekanik olarak alınmasına “dermabrazyon” denir. Dermabrazyon ile iltihaplı sivilce skarısivilce izleri veya farklı sebeplerle oluşmuş skarların ve tenin üst katmanından kaynaklanan tendeki yapı bozukluklarının rehabilitasyonunda zaferli bir tekniktir.
Ten gençleştirilmesi işlemleri uygulanan bölgenin genişliğine bağlı olarak yerel veya genel anestezi altında yapılır. Yapılan operasyonun derinliğine göre ten 7-14 gün arasında yenilenir. Bu zaman içerisinde işlem bölgesi pomat veya örtücü başka bir malzeme ile kapatılır. 3 hafta ile 1.5 ay arasında ten tamamen iyileşir. Ancak 3 ay zaman ile Güneşe veya solaryuma maruz kalınmamalıdır.
Sizlere iyi çalışmalar, sıhhatli günler dilerim. Dr. Nezail Demirciler.

Yafta Estetik Surat Estetiği surat gerdirme surat teni gerdirme surat gençleştirme