Suna Dumankaya'dan Elma Sirkesi İle Yapılan Maskeler
Grip - Soğuk Algınlığı

Suna Dumankaya’dan Elma Sirkesi İle Yapılan Maskeler

Suna Dumankaya, saç bakımı ve cilt bakımı için çok verimli tarifler vermeye devam ediyor. bu tazımızda biz elma sirkesi kapsayan tariflerini sizinle paylaşmak istedik.
Yağlı saçlar için natürel saç maskesi
Yağlı saçlar için * 1 kahve fincanı elma sirkesi, * 1 kahve kaşığı kekik suyu * 1 çay kaşığı tuz, * 1 su kadehi su
Malzemelerimizi karıştırın. Elde ettiğiniz saç maskesini saç diplerinize masaj yaparak sürün. Daha sonra nemli ve sıcak bir havluya kafamıza sararak takribî iki saat maskeyi saçınızda bekletin.
Sonra saçlarınızı yağlı saçlar için özel bir şampuanla yıkayın. Bu saç bakım maskesini haftada bir yinelemenizde fayda var.

Sıradan saçlar için tonik tarifi
Sıhhatli saçlar için Suna Dumankaya, aldığınız yiyeceklere dikkat etmenizi, sigarada, alkol ve stresten uzak durmanızı öneri ediyor. 1 hafta süresince alttaki toniği uyguladığınızda sıhhatli saçlara kavuşabilirsiniz. * Bir kahve fincanı zeytinyağı nitelikli ve iyi tür olmalıdır, * Bir tatlı kaşığı deniz tuzu, * Bir çorba kaşığı elma sirkesi, * Bir çorba kaşığı biberiye yağı ve * Bir tatlı kaşığı kuru öğütülmüş maya
Tüm malzemelerimizi karıştırın. Sonra saç diplerine boya sürermiş gibi sürüp, streç film ile sarın. Sonra üzerini bir havlu ile kaplayın ve en az iki saat bekleyin.
Tez yağlanan ve Dökülen Saçlar İçin Suna Dumankaya öncelikle dermatoloğa görünmenizi öneri ediyor. Saçlarınıza uygun şampuan seçmenizi öneriyor.Ve dpğal bir bakım tarifi veriyor:
Bir çorba kaşığı adaçayı ve bir çorba kaşığı biberiyeyi 300 gr. kaynar suda çay gibi demleyin ve süzün. Sonra içerisine bir çorba kaşığı elma sirkesi karıştırın. Soğuduktan sonra karışıma bir yumurta sarısı ilave edin. Karışımı saçınıza sürüp iki saat bekleyin. Daha sonra durulayın.
Sıhhatli saçlar için elma sirkesi Mat saçlarınız mı var? Canlı görünmeleri için saçlarınızı şampuanla yıkayın. Ardından durulama suyunuza bir kahve fincanı elma sirkesi koyun. Elma sirkesi saçların parlak görünmesini sağlayacaktır. Ayrıca kepek yaradılışını da maniler.
Derinlemesine Surat Pakliği İçin Peeling
Cildi ölü hücrelerden, biriken yağlardan ve siyah noktalardan temizletmek için, derinlemesine bir pakliğe gereksinim vardır. Bunun için peeling, buğu banyosu veya maskeler kullanabilirsiniz. Size kolay bir peeling tarifi:
Malzemeler
* 1 kahve fincanı yulaf ezmesi, * 2,5 çay kaşığı kadar bal, * 1 tatlı kaşığı elma sirkesi, * Yarım tatlı kaşığı sıcak su
Uygulama: Malzemeleri karıştırın ve cildinize uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra yumuşak ve nemli bir bezle ovarak çıkarın. Bol su ile yıkayayın.
Ayak parmakları arasında devamlı nasır oluşanlar için
İki diş sarmısak fırında pişirilir. Havanda bir fiske tuz katarak ezilir. Bir tatlı kaşığı elma sirkesi karıştırılır. Parmaklarınıza sarıp sabaha kadar bekletin. Hekime danışmanızda fayda olduğunu belirtelim.

Yafta Elma Sirkesi Suna Dumankaya elma sirkesinin yararları elma sirkesi maskaleri yağlı saçlar için maskeler dökülen saçlar için maskeler saç sıhhati için maske sıhhatli saçlar için maske surat pakliği için maske surat arınma maskeleri nasır için çözüm teklifi nasır için maske