Sağlık Yazıları

Doğal Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Doğal Saç Bakımı Nasıl Yapılır, Saç bakımı yamak isteyen kişiler için özellikle uygulayabilecekleri son derece basit ve etkili yöntemler mevcuttur. Saç bakımınızı bu saç maskeleri ile yaparak çok daha sağlıklı ve güçlü saçlar elde edebilirsiniz. Doğal saç bakımı yapmak isteyen pek çok kişi özellikle bitkisel yağlar ve saç bakım krem ve serumlarıyla yapabilecekleri doğal saç bakımını siz de kolayca uygulayabilir ve saçlarınız da bu serumları deneyebilirsiniz. Doğal saç bakım kürleri genellikle keratin bakımı maskesi, zeytinyağı maskesi, badem yağı, hint yağı, argan yağı gibi yağların kullanıldığı saç bakım kürleri şeklinde karşımıza çıkmaktadır.

Argan Yağı ile Saç Bakımı

Son yıllar da karşımıza en çok çıkan saç bakım yağı olarak bilinen argan yağını saçlarınıza masaj yaparak yedirmeniz ve yaklaşık 1 saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkamanız önerilmektedir. Bu yağı saçlarınıza hafta 2 defa uygulayabilirsiniz. Eğer isterseniz birkaç damla şeklinde duştan sonra da kullanılabilmektedir.  Argan yağıiçeriğinde yer alan vitamin ve minarel sayesinde saçlarınız daha parlak ve güçlü bir görünüm de olacaktır.

Saçları Güçlendiren Keratin Bakımı

Özellikle saçların parlak olmasının ve daha güçlü olmasının kaynağı olan keratin saçların yapısında yer alan bir maddedir. Bu madde saçlara uygulanan kimyasal işlemler ve aşırı ısı uygulanması sonucunda saçta ki keratin azalarak saçların parlaklığı ve canlılığı kaybolur. Bunu geri kazanmak için saçlara keratin bakımı yapılması gerekmektedir.