Ölü Hücreleri Temizleme Formülü
Grip - Soğuk Algınlığı

Ölü Hücreleri Temizleme Formülü

CİLTTEKİ ÖLÜ HÜCRELERİ ARININ !
Ciltteki Ölü Hücreler Cildiniz pul pul mu oluyor? Bu gibi vaziyetlerde cildinizin üzerindeki ölü hücreleri nazikçe sürterek arınmalısınız. Atayıcı uygulamalar cildinizdeki buruşuklukları saklamanıza ve gidermenize dayanakçı olurken, cildinize bir pembelik de verebilir.
Cildinizi ölü hücrelerden temizletmek için bunları yapın! Bedeninizi duşta ya da küvette nemlendirin. Atayıcı özelliği olan sentetik lif, sünger ya da eldiven kullanın. Atayıcı özelliği olan bir arınma mahsulünü süngerin, lifin ya da eldivenin üzerine serpin. Bazı arınıcılar % 25 oranında volkanik taş tozu kapsar. Bunlar yağlı cilt için verimlidir. Buna karşın fazla arınıcı kullanımı yağ bezlerinin fazla yapımına da neden olabilir.
Bu sebeple dikkatli ve doğru ölçüde uygulamak gerekir. Sünger ya da lif kullanarak dairesel hareketlerle cildinizi ovalayın.Cildinizin boyun, surat gibi duyarlı kısımlarını ovalarken nazik olun.Cildinizi daha sonra muntazamca kurulayın.
Atayıcı mahsuller cildinizi kurutabileceği için devamında cildinizi iyice ıslattığınızdan emin olun. Hafif petrol, lanolin ve mineral yağları kapsayan ıslatıcıları seçim edin. Cildinizi fazla cetmeyin. Şayet cildiniz az yağlıysa çatlamalara neden olabilir. Cildi çok fazla derecede sürtme, cetme kılcal damarların yaralanmasına neden olabilir!

Yafta Ciltdeki Ölü Hücrelerden Kurtulun Ölü Hücrelerden Nasıl Kurtulabilirim Ölü Hücreler Neden Oluşur Ölü Hücreleri Arınma Yöntemi