Selülitsiz güzel bir popo için farklı yöntemler
Grip - Soğuk Algınlığı

Selülitsiz güzel bir popo için farklı yöntemler

Şu popoları inceltmek kadar güç iş yok. İş yalnızca ince olmakla kalsa, gene neyse. Ama bir de şu kabus gibi selülitler var kurtulunması gereken… Hoş bir popoya kavuşun!
Akdeniz bayanı olarak, en çok arkamızda çektiğimiz popolarımıza sürüklüyoruz sanırım. Üstelik, yeni teknolojiler, kesintisiz araba kullanımı, televizyon ve bilgisayar kullanımı da, bu mevzudaki problemlerimizi halletmemize pek destekçi olmuyor. Ama kaygı etmeyin, hoş bir popo için egzersiz ve perhizin yanında da bazı, daha kolay yöntemler var:
Selülit bandı Selülit bandı yeni bir ürün. Üstelik de son derece iddialı bir ürün. Üreticileri, 15 bandın, neredeyse 4 cm kadar selülit atılmasına yettiğini söylüyorlar. Selülit bandı, tıpkı nikotin bandı gibi görev görüyor. Zira kapsadığı maddeler, tenle kesintisiz temas halinde. Bantta yer alan ana maddelerden biri bol ölçüde iyot kapsıyor. Yapılan bazı araştırmalara göre, iyot, dolaşımı süratlendirerek, kan akışını artırıyor ve böylece zehirli maddeler bedenden atılıyor. Bantta bulunan bir öbür madde de kırmızı su algı, ki bu da, rodisterol isimli etkin bir element açısından zengin. Bu madde, bedenin yağı enerjiye çevirme işlemini süratlendiriyor. En iyi neticeler için, günde iki bant uygulamanız öneriliyor.

Zayıflama aygıtı Yeni bir cins pasif jimnastik aleti. Üreticilerine bakılırsa, bu aletle çalıştığınızda 400 tane popo egzersizi yapmış kadar oluyorsunuz. Alet, enfraruj ısısı kullanarak, adalelerin gerilmesini sağlıyor, böylece poponuz forma giriyor. Reelinde aletin tek yaptığı poponuzdaki adaleleri sizin için sıkıca yakalamak. Bu da, poponuza bağlanan elektrotlar dayanağıyla sağlanıyor. Bu elektrotlar, çok minik titreşimler yaratak, adaleleri devinime geçiriyor. Buna göre, spor salonunda kullanabileceğinizden daha çok adaleyi kullandığınız iddia ediliyor. Neden olarak da beyin ve bedenin, ancak kısıtlı rakamdaki adaleyi çalıştırmak için koordine olabilecekleri veriliyor. Ayrıca, adalelerin gerilmesi, adaleleri kısaltıyor ki, bu da popoyu sıkılaştırıyor. Makinanın üreticilerine bakılacak olursa, enfraruj ısısı, beden ısısını 3 derece kadar çoğalıyor, bu da metabolizmanın yüzde 35 süratlenmesine neden oluyor. Her seans takribî 40 dakika sürüyor ve acı sezilmiyor. Adalelerin kasılması, yağ hücrelerini ayrılıyor. Bu da 10 seansta 7.5 ila 10 cm incelebileceğinizi gösteriyor.
Bio-Dermoloji Vakum masajıyla selüliti eksilten bir öbür yöntem de bio-dermoloji. İddia edilen o ki, tek seansta dahi selülitlerinizde farkı göreöğreniyorsunuz. Üstelik popoyu da kaldırdığı söyleniyor. Bio-dermoloji, bir vakum mekanizması sayesinde uygulanan bir sıkıştırma tekniği. Böyelece yağ topakları, akışkanlaşacak biçimde kırılıyor ve ya kan tarafından emiliyor, ya da lempatik sisteme geçerek, böbrekler tarafından atılıyor. Daha sonra da bio-dermoloji cihazına bağlı, elle kullanılan bir alet, popo üzerini dolaştırılıyor. Bu harekât, lempatik sistemi akışkandan temizletiyor ve selülit üzerinde çalışmayı sağlıyor. Böylece kan dolaşımı çoğalıyor, yeni gelen kanla vitamin ve mineraller de popoya hamle ediyor ki, bu da poponuzun daha hoş görünmesini sağlıyor. Bio-dermolojiyi kullananlar, tek bir seansın dahi gözle görünür bir fark yarattığını söylüyorlar.
Popoyu fırçalama Bu herhalde öğrenilen en daha önceki yöntemlerden biri. Hatta Bridget Jones’un Günlüğü’yle tekerrür moda olması da muhtemel.Cildinizi fırçalamak, tendeki kılcal damarların kanla dolmasını ve zehirli maddelerin dışarı atılmasını sağlar. Bu da, selüliti eksiltir. Evvel ayaklardan başlayıp, uzun ve düz bir hareketle fırçalayın. Daha sonra yukarıya, kalbe doğru, dairesel hareketlerle çıkın. Bunu yaparken, bedeninizi öne doğru eğiyor olacaksınız, bu da kanınızdaki oksijeni artırır. Bu yöntemi, sıcak ve soğuk suyla uygulayabilirsiniz. Misalin evvel sıcak suyu açın. Sıcak su, kan cilt yüzeyine hamle etmesini ve damarların genişlemesini sağlar. Bu da kan dolaşımını süratlendirir. Şimdi de soğuk suyu açın. Bu hem, gözeneklerinizi kapanmasını ve dolayısıyla da sıkılaşmayı sağlar, hem de bedenin kendini ısıtmaya çalışmasını sağlar. Bu da metabolizmanızı süratlendirici bir tesir yaratır.