Bronzlaşmak için altın kurallar ve öneriler
Grip - Soğuk Algınlığı

Bronzlaşmak için altın kurallar ve öneriler

Solaryuma girmek istemiyorsunuz. Güneşin altında saatlerce uyuyacak sabrınız ve zamanınız da yok. Size kolay bir çözüm gerekli.
Deri renginiz ne olursa olsun, özellikle de yaz aylarında herkeste bir bronz görünme tutkuyu başlıyor. Çoğunluk soluğu solaryum salonlarında alırken, buna hala kuşkuyla yanaşanlar da var. Güneş altında uyuyacak kadar sabrınız, ya da zamanınız yoksa, geriye tek bir takat kalıyor, o da bronzlaştırıcılar.
Bronzlaştırıcıların makûs bir şanı da yok değil. Turuncu bacaklar, ya da denk ayrılmamış renk, bronzlaştırıcılarla alakalı en sık karşılaşılan meselelerden. Ancak şunu söylemekte fayda var: Teknoloji bu mevzuda da süratle ilerliyor. Bronzlaştırıcıların verdiği o çirkin turuncu renk artık geçmişte kaldı denebilir. Ayrıca kremi iyice yaydığınız sürece, hiçbir mesele çıkmayacağından da emin olabilirsiniz. Nereden mi öğreniyorum? Şahsi deneyimlerimden natürel ki!
Hazırlık düzeyi Bu mevzuda öğrenmeniz gereken şey, doğru ürünü seçmeniz gerektiği. Doğru ürün, en pahalı ürün demek değildir. Hemen her bronzlaştırıcı da takribî aynı maddeler bulunur. Değişikliği yaratan maddeler genellikle kremin daha denk oranda ufalamasını ve iğrenç kokmamasını sağlamakla mükellef olanlardır. Doğru ürünü bulmanın en yolu ise sınamaktır. Kozmetik satan mağazalara gidip, test ürünlerini kolunuzun iç kısmında minik bölgelere uygularsanız, hangi üründen daha memnun kaldığınızı bulabilirsiniz.
Kullanacağınız ürüne karar verdiğinizde, harekâta hazırsınız demektir. Yalnız, şayet evvelden başka bir bronzlaştırıcı kullandıysanız, bunun tesirlerini cildinizden iyice arınmak için 3-4 gün süresince bir peeling ürünü kullanın. Bundan sonra dikkat etkeniz gereken şeyse, seçtiğiniz bronzlaştırıcının müesseseye zamanıdır. Bazı ürünler anında kururken, değişik bazı ürünlerde bu zaman 15 ila 60 dakika arasında değişebilmekte. Bu sebeple kesinlikle kolinin üzerini okuyun. Ayrıca tüylerinizi aldığınız günle bronzlaştırıcıyı kullandığınız gün arasından en az bir gün vazgeçin.

Kaideler Peeling işlemini baştan savmayın. Dirsek, dizler, ayaklarınız ve elleriniz üzerindeki sertleşmiş ve kuru bölgelere özellikle itina gösterin.
Islatıcı kullanmayı asla bakımsızlık etmeyin. İlla pahalı bir ürün kullanmanız da gerekmez. Kokusuz bir ürünü seçim etkeniz iyi olacaktır. Zira ıslatıcı ve bronzlaştırıcının kokularının karışması güzel olmayabilir.
Cildiniz yeterli derecede nemliyse, bronzlaştırıcı daha iyi emilir. Bacakları gövdeniz ve göğüsleriniz izlesin. Kremi gene alttan yukarıya doğru sürün.
Şimdi işin can akdikeni noktasına geldik: Kremi bölge bölge uygulayın. Evvel ayak bileklerinizden dize kadar olan kısımla başlayıp, kremi iyice yayarak yukarıya doğru çıkın. Dize geldiğinizde, bu bölgeyi sıçrayın ve doğrudan bacaklarınızın üst kısmına kremi sürmeye başlayın. Şayet daha kolay olacaksa, bacağınızın önünü ayrı, ardı ayrı olarak bronzlaştırıcınızla kremleyin. Bacağınızı kremlemeyi tamamladığınızda, diz ve ayaklarınıza elinizde kalan kremi sürün. Bronzlaştırıcı sürdüğünüzü özellikle muhakkak eden bölgeler bunlar olduğundan, en az ölçüyü burada kullanmalısınız. Daha sonra değişik bacağa geçin.
Bronzlaştırıcıyı kollarınıza sürerken, bu kere de dirseklerinize sürmekten kaçının. Kollarınız bittikten sonra, elinizde kalan fazla kremi bu bölgeye iyice dağıtın. şayet sırtınıza da bronzlaştırıcı sürmek istiyorsanız, bunun için birini bulmanız en iyisi olacaktır. İşiniz bittikten sonra, ıslatıcınızı diz, dirsek ve ayaklarınızın üstlerine tekerrür sürün. Bu bronzlaştırıcının emilimini artırır. Kimileri ıslatıcıyı tüm bedenlerine sürseler de, bu herkeste iyi netice vermeyebilir.
Her bronzlaştırıcı surata uygulanmıyor. Surat için ayrı bronzlaştırıcılar da var. Bu sebeple satın aldığınız bronzlaştırıcıyı nerelerde kullanabildiğinizi hakimiyet edin. Bronzlaştırıcıyı surata uygularken gene ıslatıcının üzerine sürmek daha iyi netice verir. Yapabileceğiniz bir değişik şey de Clarins Radiance Plus gibi pratik bir ürün sınamak olabilir. Bu krem, içinde çok az bronzlaştırıcı kapsayan bir gece kremidir. İstediğiniz rengi elde edene kadar her gece sürüp, istediğiniz rengi elde ettikten sonra da, gün fazla kullanabilirsiniz. Böylece renk korunmuş olur.
Ellerinizi yıkamayı sakın unutmayın! Elleriniz yüzde 40 daha fazla gözenek kapsadığından, onları hemen yıkamazsanız, gülünç turuncu avuçlarla dolaşmak zorunda kalırsınız. Bir değişik seçenek de, bir kağıt havluyu nemlendirip avuç içlerinizi iyice silerek arınmaktır. Böylece ellerinizin üstündeki kremi gözetmiş olursunuz.
Bu kadar uğraştıktan sonra, peeling, kese gibi uygulamaları aza indirgemek iyi olacaktır. Bronzlaştırıcıların ömrü zati kısadır ve yaz sıcaklarında suyla temasınızın daha fazla olduğu düşünülecek olursa, peeling gibi uygulamalarla bronzlaştırıcınızın ömrünü iyice eksiltmenin alemi yoktur.
Unutmayın ki bronzlaştırıcınız sizi güneşderi gözetmez. Ancak bazı bronzlaştırıcılar güneşe karşı koruma etkeni de kapsarlar. Güneşlenirken bunları kullandığınız takdirde daha iyi yandığınızı göreceksiniz ama dikkatli olun!
Turuncu oldum, biri beni kurtarsın! Hemen panik yapmayın. Kremin bedeninin her yerine denk olarak parçalamaması sık tesadüfülen bir gidişattır, özellikle de bronzlaştırıcıyı ilk defa kullanıyorsanız. Peki kendinizi uzun kollular ve pantalonlar içine tutuklamadan yapabileceğiniz ne var? Öncelikle bronzlaştırıcının tesiri maksimum 5 gün olacaktır. Bunun için en makûs olasılık 5 gün katlanıp, rengin atmasını bekleyebilirsiniz. Beş gün bekleyemem diyorsanız, o zaman exfoliator, peeling ve kese gibi uygulamalardan birini deneyin. Renk daha seri kaybolacaktır. Ancak illa da renkten o an kurtulmak istiyorsanız, pek çok şanlının kullandığı bir bronzlaştırıcı olan St Tropez markasının St Tropez Self Tan Remover’ını bronzlaştırıcı çıkarıcı sınayabilirsiniz. Bunu losyon sürer gibi sürüp, rengin çıkmasını beklemekten başka bir şey yapmanıza gerek yok. Şayet bronzlaştırıcının uygulanmasından sonraki 3-4 saat içinde sürülürse netice daha da iyi oluyor, ama bronzlaştırıcıyı sürdükten birkaç gün sonra da kullanabilirsiniz.