Şeker Hastalığı Bulguları Nelerdir? Şeker Hastalığı Rehabilitasyonu
Genel Sağlık

Şeker Hastalığı Bulguları Nelerdir? Şeker Hastalığı Rehabilitasyonu

Şeker hastalığını gösteren bulgulardan en ehemmiyetlisi devamlı olarak halsizlik ve bitkin hissinin olmasıdır. Bunun yanı gizeme şeker hastalığı denilince akla ilk fazla yemek, devamlı idrara çıkmak ve ağızda kuruluk hissinin oluşması kazanç. Ayrıca fazla su içme de şeker hastalarında sıklıkla olan bir belirtirdir. Bu bulguların yanı gizeme şeker hastalığın emaresi olarak gösterilebilecek öteki şeyler şunlardır:

İstemsiz bir biçimde kilo kaybı yaşanması, Ciltte kuruluk buna bağlı olarak da kaşıntı, Ciltte olan yaraların geç iyileşmesi, Flu görme, Ayaklarda karıncalanmaların yaşanması.

Şeker Hastalığı Çeşitleri Nelerdir?

Şeker hastalığının değişik çeşitleri vardır. Bunlar tip 1 ve tip 2 diyabettir. Tip 1 diyabet insüline bağımlı diyabet olarak da adlandırılır ve genellikle çocukluk çağlarında ortaya çıkar. İnsülin yapımının beceriksiz olması bu rahatsızlığa yol açar. Tip 2 diyabet ise bedenin insülin hormonuna karşı duyarsızlaşması neticesinde görülen bir hastalıktır. Öteki diyabet çeşitleri ise şunlardır:

Latent Autiommune Diabetes in Adults, Maturity Onset Diabetes, Gestasyonel diyabet.

Şeker Hastalığı Tanısı Ve Rehabilitasyonu

Şeker hastalığı nasıl anlaşılır sualinin yanıtı kan testleridir. Aç karnına hastadan alınan kan ile kan şekerinin ne kadar olduğuna bakılır. 126 mg/Dl’den fazla olan şahıslara da diyabet tanısı konulur. Şeker hastalığının rehabilitasyonu da diyabetin çeşidine göre değişiklik gösterir. Tip 1 diyabet için insülin rehabilitasyonunun yanı gizeme beslenme de tertip edilmelidir. Tip 2 diyabet için ise genellikle ilaçlar kullanılır. Fakat şeker hastalığı nasıl geçer sualinin en ehemmiyetli cevabı beslenmedir. Zorunlu perhizin uygulanması ve varsa fazla kiloların verilmesi şeker hastalığından da kurtulmak için en ehemmiyetli mevzulardan bir tanesidir. Tüm rehabilitasyon usulleri ve beslenme kumpası da hekimin nasihatine göre ayarlanmalıdır.

Diyabet Şeker Hastaları Nasıl Kilo Alır? Tıklayın !

Şeker Hastalarına Ehemmiyetli Öneriler Tıklayın !

Kolayı vazgeçmeniz için nedenler… Tıklayın !

Kilonuzun nedeni insülin mukavemeti olabilir! Tıklayın !

Etiketler

diyabet şeker hastalığı şeker hastalığı bulguları Şeker hastalığı rehabilitasyonu