Genç ve Diri Bir Cilde Sahip Olmak İçin
Grip - Soğuk Algınlığı

Genç ve Diri Bir Cilde Sahip Olmak İçin

İçki ve sigaradan uzak durarak, çok sıcak ve çok soğuk civarlarda bulunmayarak cildinizi genç tutabilirsiniz.
30’lu yaşlarda epiderm daha süratle nem kaybeder. Ciltte yavaş yavaş elastikiyet, dirilik ve canlılık kaybı başlar, 20’li yaşlarda başlayan ilk çizgiler daha besbelli hale kazanç. Stres ve bitkinlik ciltte parlaklık eksilmelerine neden olur. Bu sizi huzursuz etmesin, yalnızca cildinize karşı dikkatli ve özenli olmanız yeterlidir.
Günlük bakımınız yeni hücrelerin yaradılışını ve kolajen birleşimini harekete geçirecek, cildi besleyecek, üst tabakaları ıslatacak ve hür radikallerle savaşacak özelliklere sahip olmalıdır. Bu arada surat bakımınıza verdiğiniz ehemmiyeti boyun ve dekoltenize de vermelisiniz.
Göz etrafındaki tenin ince olmasından dolayı özel olarak göz etrafı için hazırlanmış, yağlı olmayan mahsuller seçim edin. İlk buruşukluklar göz etrafında başlar unutmayın. Uyandığınız zaman gözlerinizde şişme oluyorsa çayla kompres uygulayın.

30’lu yaşlarda haftalık temizletme kesinlikle zorunludur. Haftada 1 kere cildinizi temizletici bir mahsulle ölü hücrelerden arınıp, hemen arttan cildinizin lüzumuna göre besleyici, ıslatıcı veya kuvvetlendirici bir maske uygulayın.
İlkbahar ve güzde yaz güneşinden veya kış soğuğundan eskiyen cildinizi derlemek için konsantre bakım mahsulleriyle küçük bir kür uygulamanız yerinde olur.
Unutmayın, yalnızca cilt bakımı uygulamak yeterli değildir; yaşam stiliniz, beslenme alışkanlıklarınız da cilt sıhhati için ehemmiyetli etmenlerdir. İçkiden, sigaradan, çok sıcak veya çok kuru civarlardan, fazla güneşlenmeden, uykusuzluktan ve muhtemel olduğunca stresten uzak bir yaşam stilini özümseyin.