Parfüm Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?
Grip - Soğuk Algınlığı

Parfüm Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Derinize hangi kokunun gittiğini, uygun parfümü nasıl seçeceğinizi öğreniyor musunuz?
Parfüm kullanırken dikkat etkeniz gereken ilk şey, kullanacağınız ölçü. Hoş kokayım derken girdiğiniz etrafı buram buram parfüme boğmayın. Bu her zaman itici bir imaj yaratır. Parfümünüzü yeterli ölçüde, sadece çok yakınınızda bulunanların dinleyeceği kadar kullanmanız yeterli.
Kalıcı olması için Parfümü bedeninizin sıcak, kuytu bölgelerine sürmeniz hem kokunun kalıcılığını çoğaldırır hem de kokunun hafif hafif, güzel bir biçimde dağılmasını sağlar. En ideal noktalar, kulakların art, boyun, bilekler ve göğüslerin arasıdır. Bu noktalardan geçen damarlar, her kalp atışınızda kokunun usulca dağılmasına takviyeci olur. Parfümü, 15 cm. uzaklıktan püskürtmeli ve elle yaymadan, kendiliğindene kurumasına izin vermelisiniz.

Koku seçerken… Muhtelif markaların piyasaya sürdüğü, birbirinden çekici kokular arasından tercih yapmaya çalışmak, parfüm kullanmanın en güç yanı. Çiçek kokuları, meyve kokuları ve onlarca değişik bileşimdeki parfümden birini seçim etmek, sabırlı olmayı ve karar verirken tez etmemeyi gerektiriyor. Parfümün deriye sürüldükten sonra, beden ısısıyla birlikte asıl kokusuna erişmesi ve deride nasıl duracağının daha iyi anlaşılması için, bileğinize bir ölçü sıktıktan sonra en az 3-4 dakika kendiliğindene kurumasını ve deriye iyice yerleşmesini bekleyin. Aynı anda birkaç parfüm sınamak yerine, tez etmeden, kokuyu iyice sezmeye çalışarak karar verin.
Serin ve kapalı bir yerde gizleyin Bir sürü para verdiğiniz parfümlerinizi bozulmadan kullanmak için gizleme koşullarına dikkat etmelisiniz. Yüksek sıcaklık, nem ve doğrudan güneş ışığı parfümün bileşenlerinin kimyevi özelliklerinin dolayısıyla da parfümün kokusunun değişmesine neden olabilir. Bu surattan parfümlerinizi serin ve kapalı bir yerde misalin çekmecede gizleyin.