Evde Kolayca Yapılabilecek Cilt Bakımı ve Güzellik Maskeleri
Grip - Soğuk Algınlığı

Evde Kolayca Yapılabilecek Cilt Bakımı ve Güzellik Maskeleri

Günümüzde bayanlar pahalı kozmetik ürünlerine hiç çekinmeden ciddi ölçüde paralar tüketebiliyorlar. Gerçeğinde hiç para tüketmeden hatta kozmetik ürünü satan mağazaları dolaşıp yada ciddi bir cilt hastalığınız olmadığı sürece o hekimden bu hekime koşuşturup kolay cilt meseleleri için kendinizi yormaya hiç gerek yok.
Konutlarınızda çok kolay bir biçimde uygulayabileceğiniz cilt maskesi tarifleriyle sivilcelerinizden ve gerçeğinde umursanmayan ve sizin önem verdiğiniz cilt saplantılarınızdan kurtulun. Gerçeğinde umursanmayan derken, tabi ki her kadının cildi dış görünüşü ve sıhhati açısından çok ehemmiyetlidir. Fakat biz bayanlar bazen çok ufak şeyleri dahi o kadar mübalağa etiyoruz ki, bunun değerini kozmetik ürün satan mağazalara ciddi ölçüde paralar tüketerek ödüyoruz. Bu surattan o kadar gider, koşuşturma yerine konutta kolayca yapabileceğiniz maskeleri uygulayarak cilt meselelerinizden kurtulun ve hoş bir cilde sahip olun.

Saklı “sivilce yok edici”
Malzemeler: Bir kutu kuru maya ve su.
Maskenin hazırlanması: Mayayı bir kaba koyun ve üzerine damla damla su ilave edin. Bunu yaparken her damlanın ardından çok iyi karıştırmaya dikkat edin. Orta yoğunlukta bir macun kıvamına eriştiğinde hazır olmuş demektir.
Maskenin uygulanışı: Hazırladığınız bu karışımı patlamış ya da patlamak üzere olan sivilcelerinize nokta nokta sürün. İster suratınız isterseniz de bedeniniz için kullanabileceğiniz bu karışım 30 saniyede kuruyacağı için rahatlıkla yatağınıza girip maskenizle uyuyabilirsiniz.
Sonuç: Maya bakterileri öldürdüğünden sivilcileri de yok etme eforuna sahiptir. Böylece senelerdir savaştığınız sivilcelerinizden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.
Kremalı yeşil çay maskesi
Malzemeler: 1 adet poşet yeşil çay, 2 çorba kaşığı ekşi krema, bir adet yumurta sarısı, 1 çay kaşığı zeytinyağı, 1 çay kaşığı bal.
Maskenin hazırlanması: Bir kadehin dörte biri kadar suyun içerisinde poşet yeşil çayı, 1 çorba kaşığı su kalana kadar kaynatın. Ve bunu buzdolabında 15 dakika kadar soğumaya vazgeçin. Bu sırada öbür tüm malzemeleri 30-60 saniye kadar çırpın. 15 dakika sonra, soğumuş suyu bu karışıma ilave edin.
Maskenin uygulanışı: Hazırladığınız karışımı, evvelden arınılmış ve peeling uygulanmış cildinize sürün. Maskeyi 15 dakika suratınızda bekletin. Bu çok yumuşak bir maske olduğundan kurumayacaktır. Belirtilen zamanın ardından ılık suyla suratınızı iyice yıkadıktan sonra tonik ve ıslatıcı ile cilt bakımınızı tamamlayın.
Sonuç: Bu malzemeleri kullandıktan sonra cildiniz bir daha daha öncekisi gibi olmayacaktır. Artık daha canlı ve daha parlak bir cildin tadını çıkarmaya hazır olun. Yeşil çayın antioksidan tesiri, ekşi kremanın zengin yağı ve protein içeriğiyle alıngan cildiniz ipeksi bir görünüm kazanacaktır.
Kaynak: Hollywood Hoşluk Gizemleri – Kym Douglas, Cindy Pearlman

Yafta cilt bakım maskeleri kolayca yapılan cilt bakım maskesi hoşluk maskeleri cilt bakımı ve hoşluk saklı sivilce yok edici sivilceli cilt bakımı sivilce yok edici sivilcelerden nasıl kurtulabilirim? kolay cilt bakımı kolay cilt bakımı fiyatsız cilt bakımı Kremalı yeşil çay maskesi cilt maskesi hazırlanışı cilt bakımı maskesi nasıl hazırlanır cilt bakımı maskesi hazırlama maske tarifleri cilt bakım maskesi tarifleri