Kıyafet Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Grip - Soğuk Algınlığı

Kıyafet Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düşük bel pantolonların, bel etrafındaki yağ dokusunu artırdığı belirtiliyor.
Son senelerde oldukça moda olan düşük bel pantolonlar ve etekler, belinizin kalınlaşmasına hatta değişik sağlık meselelerine neden olabilir! Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Azası Prof. Dr. Cemil Dalay, dünyada olduğu gibi kadın, erkek, genç, hatta çocuk yaşlarda dahi herkesin bel etrafı kalınlığının süratle çoğaldığının kollandığını söyledi.
Giyim stili bel etrafını kalınlaştırıyor Dalay, estetik cerrahiye müracaat eten hastaların ehemmiyetli kısmının yakınmasının bel etrafındaki bölgesel kalınlaşma olduğunu ifade ederek

”Bu kalınlaşmada en büyük faktörü giyim stili oluşturuyor” dedi. Dalay, takribî 40-50 sene evvelindeki giyim stilini anımsayabilenlerin, Türk filmleri ya da daha önceki resimlerde görme fırsatı bulanların, bel bölgesindeki inceliği basitçe fark edebileceklerini kaydetti.
Düşük bel eteklere de dikkat! Dalay, ”1950-1960 senelerdeki Türk kadınlarında olduğu gibi ince bele sahip olmak isteyenler giyim stilini gözden geçirmeli. Zira, son senelerin modası düşük bel pantolonlar bel etrafında yağ dokusunu artırıyor. Bir de bu düşük bel modası öylesine mübalağa etiliyor ki özellikle kadınların pantolonları neredeyse yalnızca iki bacaktan ibaret gibi görünmekle kalmayıp, aynı moda eteklerde de görünüyor. Artık yalnızca göbek altı değil neredeyse göbeğin tamamı sarihte kalıyor” dedi.
Bel bölgesini anlayan kıyafetler giyin Dalay, modayı takip etkenin ehemmiyetli olduğunu, bundan hiç kimsenin kendisini alıkoyamayacağını ifade ederek ”Ancak, en azından beden estetiğini bozan elbiselerin yanı sıra zaman zaman da olsa bedeni derleyici kıyafetler seçim edilmeli. Bel bölgesini anlayan stilde kıyafetler seçim edilmeli ya da medikal bel korseler kullanılmalı” diye vurguladı.

Yafta Dr. Cemil Dalay Düşük bel Düşük bel elbiselerin hasarları bel bölgesindeki incelik bel bölgesinin kalın olması bel neden kalın olur Düşük bel pantolonların hasarları