Eklemlere dikkat
Genel Sağlık

Eklemlere dikkat

Uzmanlar yaz aylarında yaşanan tazyik deği­şikliklerinin eklem eskimelerine neden olabilece­ğini belirterek, “Birey ne kadar sıhhatli olursa ol­sun, sıcak havalarda eklemlerini fazla yormamalı” diyorlar. Eklemleri fazla yormamalı Tazyik …

Uzmanlar yaz aylarında yaşanan tazyik deği­şikliklerinin eklem eskimelerine neden olabilece­ğini belirterek, “Birey ne kadar sıhhatli olursa ol­sun, sıcak havalarda eklemlerini fazla yormamalı” diyorlar.

Eklemleri fazla yormamalı
Tazyik farklılıklarının her yaşta görülebile­ceğini birey ne kadar sıhhatli olursa olsun, sıcak havalarda eklemlerini fazla yormamalı. Yaz ayla­rında artan eklem sızılarından konut egzersizleri ve spor yaparak kurtulmak olası. Adale balansı en kolay, kumpaslı yapılan egzersizler ve yüzerek sağlanabilir” dedi.

Bol bol masaj
Eklemlerdeki tazyik farklılıklarından kay­naklanacak rahatsızlığın yaşandığı bölgeye buz dayanağıyla masaj yaparak giderilebileceğini de kaydoldu. Dizlerin insan bedeninin tüm yükünü taşıdığına dikkati sürükleyen uzmanlar, diz eklemle­rinde yıpranma oluşmaması için beden balansını tertip edecek sporların yapılması teklifinde bu­lundu.