Bıçak altına yatmadan, ameliyatsız yüz güzelliği
Grip - Soğuk Algınlığı

Bıçak altına yatmadan, ameliyatsız yüz güzelliği

Bu hafta sizlere Botox, peeling, lazer, karbon vs. hakkında bıçak altına uyumadan reelleştirilecek tüm yöntemleri yazdım.
Yrd.Doç.Dr Melisa Eczacıbaşı Botox Son senelerde özellikle estetik alanda kullanılan yöntemlerden biri. Kozmetik emelli Botox’un kullanılması ise ilk defa Los Angeles Californiadaki plastik cerrahlar tarafından ortaya atılıyor ve son 12 yıldır estetik tıpta sıkça kullanılıyor.. Özellikle 25 60 yaş ortamında olanlar göz etrafı,alındaki yatay çizgileri ve kaş arasın-daki çizgileri ve boyundakı çizgileri bu yöntem aracıyla tek bir seansta tamamı ile yok edebilirler. Bir seans vasati 30 dk gibi bir zamanda gerçekleşıp ,kaşlarda kalkma ve göz etrafı ,alın, kaşortası ve boyundaki çizgilerin geçmesini sağlar.
Peeling Peeling kelime anlamı atama demektir . Bu biçimde ciltteki ölü hücreleri cilt yüzeyinden uzaklaştırarak daha canlı ve taze görünümde bir cilde kavuşmak olası. Peeling yüzeysel , orta ve derin peeling olmak üzere 3 gruba dağılır. Türkiye’de en yaygın olarak kullanılan peeling ise glikolik asit peelingidir, cilt üzer indeki ince buruşukluklar,. İltihaplı Sivilce izleri ve kirlerde yaygın olarak kullanılır.
Lazer Derin peeling emeli ile uygulanan bir yöntemdir. Emel kirlerin ve ince çizgilerin giderilmesi ve muhakkak bir oranda ciltte ki ihtiyarlama bulgularını yoketmek ve gerginleştirmektir.

Karbon Dioksit lazer ve erbium yag lazer olarak bir kaç grupta sınıflandırılır. Co2 lazer daha derin tesir yapmakta, yerel anestezi koşullar altında uygulanmakta iken , erbiyum yağ lazer ise her hangi bir anestezi gerektirmeden daha yüzeysel bir biçimde cetmektedir. Lazer yapmadan evvel hastayı çok iyi seçmek gerekir. İyleşme süresi hastadan hastaya göre deyişmekle beraber ,beyaz derililerde daha kısa ,koyu derililerde ise azıcık daha uzun devam ettir.
Lipofiling Bu harekâtta şahsın kendi bedeninden alınan yağ santrifuja tabi yakalandıktan sonra çok ince uçlu iğnelelerle ten altına enjekte ediliyor. Özellikle burundan ağız kenarına uzanan derin çizgilerde ,suratın farklı bölgelerdeki sivilce izi ve yara izi doldurmasında ,dudak dolgunlaştırma gibi gidişatlarda sıklıkla baş vurulabilen bir yöntemdir . Harekâta takiben ilk hafta içerisinde yüzde kabarıklıklar ve morluklar görülebilir.
Kollajen Öğrenilen en daha önceki dolgu maddesi olmakla birlikte yöntemi uygulamadan evvel allerjik ten testi yapmak koşul .
Hylaform Takribî 6-7 seneden beri kullanılan bir yöntemdir. Natürel bir madde olması avantajı mevcut ,kalıcılığı şahıslara göre değişmektedir. Göz etrafı,alın,kaş ortası,burundan dudağa uzanan çizgi ve dudak şekillendirme gibi harekâtlarda güvenilir bir biçimde kullanılabilir. En uygun yönteme seçmek ise hastanın cilt tipi ve cilt yaşını değerlendirmek, bölgeye uygun en doğru rehabilitasyon biçimini karar vermek ve hastanın temennisini bilmektır. Yöntemler tamamı ile tıbbı olduklarından emin bu mevzularda uzman ve deneyimli hekim tarafından uygulanmalıdırlar..
Dr Melisa Eczacıbaşı Medical&Esthetic Center American Academy of Cildiyenin faal azası olan Yrd.Doç.Dr Melisa Eczacıbaşı tarafından idarenmekte, tıbbı teknolojinin en son aygıtları ile hizmet verilmektedir.

Yafta Estetik Surat Estetiği bisturisiz güzellüğin kıymetleri operasyonsuz estetik yolları