Yazın şık ve hoş görünmenin püf noktaları
Grip - Soğuk Algınlığı

Yazın şık ve hoş görünmenin püf noktaları

Kendinize her zaman dikkat ediyor, tarzınıza özen gösteriyorsunuz ama yazın sıcaklar filan derken azıcık rahatlıyorsunuz. Bu da bazı antipatik vaziyetlere sebebiyet veriyor. Peki bu gidişatlar neler ve neler yapılabilir?
Kendinize has bir tarzınız var, şıksınız ve her zaman eli suratı düzgün görünüyorsunuz ama kabul edin; sizin de yanılgı yaptığınız, her zamanki güzel görünümünüze gölge düşürdüğünüz anlar oluyor. Özellikle de yaz aylarında; zira yazın şık ve hoş görünmek gerçeğinde daha kolay ve bu da yapılmaması gereken moda kusurlarını yapmayı basitleştiriyor. Bu sebeple yazın en sık yapılan kusurları ve bunları düzeltmenin yollarını anlatalım dedik.
Yanılgı #1: Azıcık evvel deodorant sürdüğünüzü unutup üzerine koyu renk bir üst giymeniz ve deodorantın bluzunuza iz yapması.
Çözümü:
Şu an ülkemizde satılmıyor ama Gal-Pal deodorant kirlerine karşı birebir. Bu sünger biçimindeki ürün, hemen hemen tüm kumaş cinslerinde işe yarıyor ve deodorant kirlerini arınıyor. Üretici işletme, problemli tek kumaşın ipek olduğunu söylüyor. Ülkemizde satılmaması, Gal Pal’i satın alamayacağınız anlamına gelmiyor. Web sitesine girerek belirtilen sitelerden online olarak satın alabilirsiniz. Gal Pal’iniz yoksa, o zaman ilkel usullere dönmenizi önereceğiz. Bluzunuzda, deodorantın bulaştığı yerleri, bluzun pak olan bir ucuna sürterseniz, aynı materyali birbirine sürttüğünüz için beyaz kirin çoğunu çıkartabilirsiniz.
Bir dahaki sefere şunu deneyin: Bluzu giymek için başınızdan geçirirken, kenarından kaldırırsanız, deodorant harabesi bluzun yalnızca iç kısmına bulaşır.

Yanılgı #2: En rahat kunduralarınızı çorapsız olarak bir hafta giydiniz. Cuma geldiğinde, yürüken ayaklarınızdan gelen koku sizi dahi rahatsız edecek haldeydi.
Çözümü:
Bu meseleyi çözmenin en iyi yolu, aynı pabucu iki gün üst üste giymekten sakınmaktır. Ayaklarınıza rakamsız ölçüde ter bezi bulunur ve bunlar kokuya neden olan bakteri üremesine neden olabilirler. Her gün aynı pabucu giymezseniz, pabuçtaki kokunun birikmesini ve oluşmasını yasaklayabilirsiniz. Ayrıca ayaklarınızın terlemesini kesmek için ayaklarınıza antiperspirant da sürebilirsiniz.
Yanılgı #3: Beyaz bluz ve tişörtlerinizin koltuk altlarında, terlemekten kaynaklanan sarı ter halkaları oluştu. Çözümü: Bir kere beyaz giyecekseniz, şunu asla unutmayın. Beyazlarınızı iki sezondan daha uzun giyebileceğiniz gibi bir temenniye kapılmayın. Bunun sebebi, ne kadar dikkat ederseniz edin, ter izlerine karşı koyamamalarıdır. Bluzlarınızın koltuk altlarında sarı ulusalar oluştuysa, çamaşır suyu kullanmayı deneyin ama kısa zamanda bunları atıp yenilerini almaya da hazırlıklı olun. Koltuk altı tüylerinde ağda ya da tıraş olma yoluyla kurtulmanız da bu bölgedeki bakterinin eksilmesine takviyeci olacaktır. Bu da kirlerin eksilmesini sağlar. Günlük olarak antiperspirant bir deodorant kullanmayı ve her giydikten sonra beyazları yumuşak bir deterjanla yıkamayı bakımsızlık etmeyin.
Yanılgı #4: Bu sezon çok moda olan incecik, geniş eteğinizi çok beğeniyorsunuz ama ışığın bol olduğu yerde iş dostlarınıza ve caddedekilere hoş bir manzara yarattığınızı fark ediyorsunuz.
Çözümü:
Bir zamanlar iç etekler, kombinezonlar çok moda olsa da günümüzde unutulmuş vaziyetteler. Oysa, hele de ince kumaşlarla netlikle kullanılmalılar; zira güneş ve ince kumaşlar toplandıklarına bakanların gözlerine muhteşem ziyafetler yaratıyorlar. Eteğinizin altına ince bir astar diktirebilir ya da iç çamaşırlarda satılan iç eteklerden alabilirsiniz ama aldiginiz etegin, disa giydiginizden en az 1.25 cm daha kisa olmasina özen gösterin.
Yanılgı #5: Üzerinize oturan dar bir üst giydiniz ama göğüsleriniz sütyenden taşıyor ve bu da antipatik bir görüntüye neden oluyor.
Çözümü:
Bu gidişatta birkaç alternatifiniz var. İlki ve en tesirlisi şınav sürüklemeye başlamak! Bu egzersizler vefat gibi belki ama, sütyen askısının altına denk gelen adaleleri kuvvetlendirdiğinden, göğsünüzün taşmasını eksiltir. Öteki bir çözüm de şu: Sütyeninizi takarken, bir kopça hafifletin ve takviyeyi çoğaldırmak için de sütyen askılarını sıkılaştırın. Son olarak da esneğin elastik tişört materyali ile örtüldüğü yumuşak bir tişört sütyeni de giyebilirsiniz.