Yaş geçtikce yaşınıza göre kaşlarınız nasıl olmalı?
Grip - Soğuk Algınlığı

Yaş geçtikce yaşınıza göre kaşlarınız nasıl olmalı?

Kalın ve natürel kaşlar geri geliyor. iyice incelmiş, yok edilmiş, “botoks”la havalanmış kaşlara son. İşte kaşlarınızı tekerrür kumpasa sokmak ve natürel haline döndürmek için tüm gizemler ve yaşlara göre kaşlar!
Saçlarımızdan akan ter damlacıklarının gözlerimize girmesini yasaklamaktan çok daha ehemmiyetli en azından biz bayanlar için öyle bir işlevi var kaşlarımızın! Onlar bakışlarımıza anlam veriyor, gözlerimizin hoşluğunu bütün anlamıyla ortaya çıkarıyor. Ve son günlerde, mankenlere baktığınızda hemen kavrayabileceğiniz gibi, natürel ve kalın kaşlar geri dönüyor. Ancak bu, herkes için iyi bir haber mi azıcık tartışılır. Zira seneler boyu bir elinde cımbız bir elinde ayna kaşlarıyla uğraşanlar şimdi kara kara düşünmeye başladılar dahi; küstürdükleri kaşlarıyla nasıl olacak da barışacaklardı acaba? Onları minik kaş mektebimize davet ediyoruz.
Natürel, hoş ve suratıyla geçimli kaşlara sahip olmak isteyen herkes bu mektebin talebesi olabilir. Hazır mıyız? O zaman, haydi, evvel yaşınıza göre sınıfınızı bulun, kağıdınızı – kaleminizi alın! Zil çalsın ve ders başlasın.
20’li yaşlar
Sadeliği seçin…
Metamorfozların, yeniliklerin, ama aynı zamanda akla her gelenin yapıldığı yaşlar, 20’li yaşlar… Oysa makyaj uzmanları genç suratların muhtemel olduğunca natürel kaşlara sahip olması gerektiği mevzusunda ısrarcı. Genç kızlara nasihatleri, çok minik ve gerçekten lüzumlu farklılıkların dışında kaşlarına değmemeleri. Peki bu farklılıkların gerçekten lüzumlu olup olmadığına nasıl karar vermeli? Makyaj uzmanlarının bunun için bir yöntemleri var. Elinize bir ayna alın ve kaşınıza sağ ya da sol fark etmez bakın. Sonra iki çizgi hayal edin; biri burun deliğinizin hemen yanından başlayıp burnunuzun köküne kadar devam etsin. öbürü de, yeniden burun deliğinizin hemen yanından başlasın ve gözünüzün dışkenarından yukarıya doğru devam etsin. işte kaşlarınız bu iki çizginin arasında kalmalı. Başka Bir Deyişle, bu iki çizginin dışında kalan tüyleri, evet izin var, alabilirsiniz. Ancak dikkat, tüyleri kesinlikle çıkış güzergahına doğru almalı, kumpaslarını bozmamalısınız.

30’lu yaşlar
Daha Önceki yanılgılara yeni çözümler
İncecik, oyuk, kalkık… Sınamadığınız tarz kalmadı; şimdi kaşlarınızın böyle isyankar olması o kadar olağan ki. Onları yine ehlileştirmeniz güç ama ihtimalsiz değil. Yapmanız gereken suratınıza geçimli yeni bir hat tanımlamak ve bu hat üzerinde, yine serbestçe çıkmalarına izin vermek. Bu yeni hattı tanımlarken suratınızdaki bazı yanılgıları da saklayabilirsiniz. Misalin alnı dar olanlar kaşlarını alta, başka bir deyişle gözlerine yakın biçimde kalınlaştırabilir. Alnı fazla sarih olanlarsa bütün aksini yapabilir. Gözlerinin fazla yakın olduğunu düşünenler kaşlarının arasını açarak bu hatalarını saklamaya çalışırken, gözlerinin arasının fazla sarih olduğunu düşünenler kaşların arasını muhtemel olduğunca yakın vazgeçebilir.
Kaşlarınızın uzama düzeyinde en büyük takviyeciniz bir kaş kalemi olacak. Kaşlarınızın rengiyle geçimli, suya dayanıklı bir göz kalemi yeni uzamakta olan kaşlarınızı kamufle etmek için ideaL. Peki her biri başka bir doğrultuya doğru uzayan tüylerle nasıl baş etmeli? Bu tüyleri kumpaslı olarak daha önceki bir dişfırçasıyla fırçalamalı ve azıcıkçık saç jölesiyle biçim vermelisiniz.
40’lı yaşlar
Bakışlarınıza gençlik katın
40 yaşını geride vazgeçenler için en büyük problem, suratın sıkılığını ve diriliğini kaybetmesiyle kaşların yavaş yavaş göz kapaklarının ve gözlerin üzerine yığılmaya başlaması. Bu yaşlardaki şahısların yapması gereken ilk iş öncelikle kaşlarını çok inceltmekten sakınmaları, burun köküne yakın kısmı muhtemel olduğunca natürel vazgeçmeleri ve biçim vermek için yalnızca kaşların uçkısımlarıyla oynamaları. Böylece gözlerinin daha çekik görünmesini sağlayabilirler. Nasıl mı? Kaşların uca doğru olan bir-iki santimlik kısmını tamamen alabilirler. Ardından da bir kaş kalemiyle, natürel kaş çizgisinin hemen üzerine çok fazla yukarıyada olursa suni bir görümün olabilir yeni bir hat çizmeleri. Yeni kaşlarını oluştururken dikkat etmeleri gerekense tek bir çizgi yerine ufak ufak değişlerle bir hayli minik çizgiden faydalanmaları. .