Genel Sağlık

Vücut akneleriniz 7 yolla yok olacak!

.jpg

Sivilceler ve siyah noktalar genellikle yüz bölgesinde yoğunlaşsa da, zaman zaman vücudun diğer kısımlarında da oluşabiliyor.

Özellikle sırt, boyun, omuz ve üst kol kısımlarında oluşan aknelerden kurtulmak vakit alabilir. Yine de bu aknelerden kurtulmak için etkili ve doğal yöntemler bulunuyor.

33293.jpg

Akneli bölgelere aktarlarda satılan çay ağacı yağı sürün. Çay ağacı yağı doğal bir antiseptiktir ve bakterileri öldürerek aknelerin yok olmasına yarıdmcı olur.

30622.jpg

Karbonat, sivilcelerden kurtulmak için etkili bir çözüm. Gece yatmadan önce bir çay kaşığı karbonatın üzerine sulanana kadar limon damlatın ve sivilceli bölgeye sürüp yatın. Sabah kalktığınızda bölgeyi yıkayın.

30623.jpg

En kolay adım vücudunuzu antibakteriyel sabun veya duş jeliyle yıkamak. İçinde glikolik asit ya da hidroksi asit bulunan ürünler de kullanabilirsiniz. Ağır ve yapay kokulu sabunlardan kaçınmalısınız.

30624.jpg

Yediklerinize dikkat edin. A, B6, B3 vitamini ağırlıklı ve çinko içerikli besinleri tercih edin. Çinkonun yaraları iyileştirici ve iltihabı azaltıcı etkisi vardır.

30625.jpg

Cildinize hava aldırın. Haftada bir kez vücudunuzu keseleyin ve cildinizin nefes alabileceği kıyafetler seçin.

30626.jpg

Havuç suyu ve salatalık suyunu karıştırın, akneli bölgeye sürün ve 10, 15 dakika bekletin. Soğuk suyla durulayın.

30627.jpg

Stresten uzak durun. Stres en basit şekilde vücudunuza yansır. Uykunuzun düzenli olmasına özen gösterin.

30628.jpg