Genel Sağlık

Vizyonda 8 yeni film var!

.jpg

Baskın

Yönetmen: Gareth Evans
Oyuncular: Yayan Ruhian, Joe Taslim, Pierre Gruno

Özel bir operasyon timi, şehir dışındaki mahallelerden birinde aranan bir uyuşturucu tücarrıın gizlendiği istihbaratını alır ve adamı yakalamak için oturduğunu binaya baskın düzenlerler.

Fakat atladıkları nokta bu apartmanın her katı farklı suçlularla hüküm giymiş onlarca katil, manyak, hırsız ve çeteyle doludur.

Baskın’ın fragmanı için tıklayın!

31170.jpg

Bu Gece Benimsin

Yönetmen: David MacKenzie
Oyuncular: Luke Treadaway, Natalia Tena, Mathew Baynton

Adam çok meşhur bir elektropop grubunun çapkın solistidir ve tüm yakışıklılığı şımarık top model sevgilisi ile taçlanmıştır. Morello ise zengin bankacı sevgilisinin yanı sıra yeni yeni meşhur olmaya başlayan post-punk kızlar grubunun en gözde elemanıdır. Ve birbirlerine hırsla rakip olan bu iki rock yıldızı, 24 saat boyunca birbirlerine kelepçeli olarak kalırlar! Hem de binlerce kişinin katılacağı müzik festivalinde sahne almadan hemen önce! Kelepçenin kayıp anahtarını bulamayacaklarına göre, karşılıklı yumuşamanın zamanı gelmiş midir?

Bu Gece Benimsin’in fragmanı için tıklayın!

31171.jpg

D@bbe: Bir Cin Vakası

Yönetmen: Hasan Karacadağ
Oyuncular: Koray Kadirağa, Nihan Aypolat, Elif Erdal

Ankara’da yaşayan evli bir çift olan Ceyda T., Sinan T. ve kızları Burcu T. nereden geldiği belli olmayan, bedebsiz bir varlığın şiddetli saldırısına uğrarlar. Ankara GATA Tıp Fakültesi’ne müracaat eden ailenin evlerine video kayıt sistemi kurularak, evin takip altına alınmasına karar verilir. Herkes ailenin delirdiğine inanırken kamera kayıtları aksini iddia edecektir.

D@bbe: Bir Cin Vakası’nın fragmanı için tıklayın!

31172.jpg

Esaret

Yönetmen: Frédéric Videau
Oyuncular: Agathe Bonitzer, Reda Kateb, Hélène Fillières

Gaelle, 8 yıl hapis hayatı yaşadıktan sonra bir gün kendisini kaçıran Vincent tarafından serbest bırakılır. Gaelle, gün geçtikçe özgürlüğünü geri almaya devam ederken, bu kez de ailesiyle ve aslında yeni keşfetmekte olduğu hayat ile yüzleşecektir. Yaşadığı her yeni gün ona hayatla ilgili farklı bir bakış açısı ve görüş getirmektedir. Filmde kurban ve kaçıran arasında, hem şefkat, hem nefret, hem de farklı farklı duyguların yer alacağı bir ilişki gözler önüne serilmekte, aslında inkar edilemez bir sevginin ortaya çıkışı anlatılmaktadır.

Esaret’in fragmanı için tıklayın!

31173.jpg

Eva

Yönetmen: Kike Maillo
Oyuncular: Daniel Brühl, Marta Etura, Alberto Ammann

Yakın bir gelecekte, 2041’de geçen hikayede, Alex Garel tanınmış bir robot programcısıdır. Mezun olduğu üniversitede yeniden yeni bir proje üzerinde çalışmak için doğup, büyüdüğü kente döner. Arkadaşı Julia’nın teklif ettiği proje bir seri robot çocuk üretme üzerinedir.

Eva’nın fragmanı için tıklayın!

31174.jpg

Gökyüzünde Bir Ayna

Yönetmen: Icíar Bollaín
Oyuncular: Verónica Echegui, Sumyata Battarai, Norbu Tsering Gurung

2010 Akademi Ödülleri’nde En İyi Yabancı Film dalında İspanya’nın adayı olan Yağmuru Bile filminin yönetmeni Iciar Bollain, bu filmiyle Ken Loach’un senaristi Paul Laverty ile işbirliğine gidip Nepal’e uzanıyor. Yaşanmış olaylardan esinlenmiş bir film ortaya çıkartan yönetmen, Katalan öğretmen Laia’yı anlatıyor. Katmandu’da aşırı yoksulluk ve içler acısı bir eğitim sistemi ile karşılaşan Laia, varoşlardaki çocukları eğitmek için oturma iznine ve oturma izni için de anlaşmalı bir evlilik ayarlamaya girişiyor. Nepal toplumunun derinlerine giden bir öğretmenin yolculuğunu anlatan Gökyüzünde Bir Ayna, Katmandu’nun mistik ancak sefil yüzünü gözler önüne seriyor.

Gökyüzünde Bir Ayna’nın fragmanı için tıklayın!

31175.jpg

Ne Adam Ama

Yönetmen: Matthias Schweighöfer
Oyuncular: Matthias Schweighöfer, Mavie Hörbiger, Sibel Kekilli

Alex (Matthias Schweighofer) genç yakışıklı fakat biraz talihsiz bir öğretmendir. Kız arkadaşı Caroline (Mavie Hörbiger) tarafından terk edildikten sonra artık bir şeyleri değiştirmesi gerektiğini de fark eder. Kendisinden, kadınların ilgisini çekecek, güven veren, modern bir erkek yaratmak zorundadır.

Ne Adam Ama’nın fragmanı için tıklayın!

31176.jpg

Tepedeki Ev

Yönetmen: Goro Miyazaki
Oyuncular: Masami Nagasawa, Junichi Okada, Keiko Takeshita

Gençlik yıllarını yaşayan Umi, beş kişilik ailesinin en büyük oğludur. Babası Kore Savaşı sırasında kaybolmuştur ama Umi onun döneceğine dair ümidini kesmez ve babasının dönme ihtimaline karşılık her gün çift flamayı evlerinden sallamaktadır. Tam da bugünlerde bir lisede ortaya çıkan bir öğrenci hareketinin ortasında kalır, bir yandan genç Jun’a âşık olur. Ama arlarında ikisinin de tahmin etmediği farklı bir bağ ortaya çıkar.

Tepedeki Ev’in fragmanı için tıklayın!

31177.jpg