Vampir hastalığı nedir?
Sağlık Yazıları

Vampir hastalığı nedir?

Televizyonda ve sinemalarda vampir mevzulu aksiyon gerilim filmlerinden usumuzda kalan vampirlerin güneşderi kaçtıklarını ve geceleri yeryüzüne çıkabildiklerini hepimiz öğreniyoruz. Şimdi hakikat dünyaya dönelim ‘‘Vampir hastalığı” olarak öğrenilen hastalık bize bu filmleri hatırlıyor! Bu hastalık günümüzde ender görülen bir hastalıktır.

Vampir hastalığı olan şahıslar;

– Gün ışığına fazla duyarlı oldukları için gündüzleri gün ışığına çıkamazlar. Gün ışığına çok az bir zaman maruz kaldıkları zaman bedenlerinde ciddi derecede yanıklar alana gelmektedir.

– Bu hastalar gün ışığından korunmak için 50 derece etmende kat kat güneş kremi sürseler dahi yinede gidişat değişmemektedir.

– Bu hastalığa sahip olanlar gün ışığından korunmak için yalnızca geceleri dışarı çıkabilmektedirler.

– Kanda yetersiz olan maddelerin hastalara enjekte edilmesiyle rehabilitasyon edilebiliyor. Fakat asırlar evvel insanlar kendilerini rehabilitasyon etmek için kan içiyorlardı.

– Vampir hastalığına sahip olan şahıslar içerisinde sarımsak kapsayan her madde  porfiria semptomlarının ağırlaşmasına neden olan kimyevi maddeler kapsamaktadır. Bu demek oluyor ki aynı filmlerdeki vampirler gibi sarımsaktan uzak duruyorlar.