Regl sızısı neden olur? Regl sızısına ne iyi kazanç?
Sağlık Yazıları

Regl sızısı neden olur? Regl sızısına ne iyi kazanç?

Regl yarıyılları biz kadınların en zahmetli günleridir. Asap, stres derken bir de karın sızısı ilave edilince dayanılmaz olur! Peki size regl yarıyıllarınızı hafif atlatmanıza takviyeci olacak 6 minik yöntem önersek ne düşünürsünüz? İşte o yöntemler…

Beslenmenizi gözden geçirin
Az yağlı bir perhizin vücudumuzda rahim de dâhil olmak üzere her yerindeki irini eksilttiği ispatlandı. Bu sebeple yağlı gıdalardan sakınmak, kafeinden uzak durmak sizi oldukça gevşetir. Bunun yerine sakinleştirici nebat çayları içmek, zencefil gibi şifalı nebatlardan faydalanmak çok daha usluca olacaktır.

Akupunktur, bu acıdan kurtulmanın daha az acılı bir yoludur
Akupunktur gibi tam bir bedene bereketi olan uygulamaların regl sancıları üzerinde ciddi tesirleri var. Bir Hayli kadın akupunktur ile regl sancılarının gevşediğini söylüyor. Natürel ki bu eğitimli bir uzman tarafından uygulanmalı.

Isıtıcı pedler hayat kurtarır
Karnınıza koyacağınız sıcak bir ped, karın bölgesindeki iltihaplanmayı eksiltir ve kan dolaşımını artırmaya takviyeci olur. Hatta bu pedleri regl sırasında sürüklediğiniz sırt ve bel sızıları için de kullanabilirsiniz.

Sakin olun
Regl yarıyılı zati hormonal olarak stresli bir zamandır. Üzerine bir de fazla kanamanın stresini ilave etmeyin. Unutmayın ki yoğun kanama, kadınlar arasında yaygın bir şikâyettir. Başka Bir Deyişle yalnız değilsiniz. Bu nedenle sızıya yoğunlaşmak yerine onunla nasıl başa çıkabileceğinizin yollarını deneyin ve sakin kalmaya çalışın.

Susuz kalmayın
Susuz kalmanın kadınların regl yoğunluğunu artırdığı görülmüştür. Bu sebeple zati bir hayli şeyle başa çıkmaya çalışan bedeninize bir de susuzluk yükünü ilave etmeyin. Elinizden geldiğince bol su içmeye çalışın.

Bol bol uyuyun
Ağrıdan yatamıyor olabilirsiniz. Bu sebeple geceleri sürüklediğiniz uykusuzluğu gündüz saatlerinde dinlenerek gidermeye çalışın. Uyku sırasında regl yoğunluğunuz eksilir. Bu da sizi bir nebze olsa da hafifletecektir.