Buğday çimi nedir, nasıl harcanır ve bereketleri nelerdir?
Sağlık Yazıları

Buğday çimi nedir, nasıl harcanır ve bereketleri nelerdir?

Tabiatın mucizeleri bitmiyor, konutta basitçe yetiştirebileceğiniz buğday çimi çok yararlı! Kalp-damar hastalığından şekere kadar pek çok rahatsızlığa iyi geldiğini ve muhteşem bir beden arınıcı olduğunu biliyor muydunuz? Buğday çimini, caddede gördüğünüz çimlerle karıştırmayın arasında çok büyük bir fark var! Buğday çimini elde etmek için çok özel tohumlardan alıp yetiştirmeniz gerekir. Sizler için buğday çimini ve yararlarını hazırladık! Kesinlikle okumalısınız…

BUĞDAY ÇİMİ NEDİR?

Buğday çimi harika bir zehirli madde atıcı, beden arınıcıdır. Ayrıca sebzelerden alacağınız vitaminlerin kat be kat aşırısını buğday çiminden alabilirsiniz. İçinde %70 oranında klorofil olduğundan güneş konsantresi olarak da bilinir. Başka Bir Deyişle hem içerisindeki vitaminlerle, hem de natürelliğiyle çok sıhhatli bir meşrubat!

BEREKETLERİ NELERDİR?

Besin bedeli olarak yarım çay bardağı buğday çimi suyu, 1,5 kilo yeşil yapraklı sebzeye denktir. Başka Bir Deyişle besin bedeli tüm sebze ve meyvelere göre çok daha fazladır.

İçeriğindeki %70 klorofil sayesinde yiyeceklerden alacağınız besin kıymetlerinin ve bereketlerin kat be kat aşırısını almanızı sağlar.

A, B, C, E vitaminleri, kalsiyum, demir, fosfor, magnezyum kapsar. Ayrıca B17 ile kanser hücreleriyle savaşır. Hatta kemoterapi gören hastalarda, buğday çimi suyu sayesinde kan kıymetlerinde düzelme olduğu da muhtelif araştırmalara katlanarak söylenir.

Alkali beslenme yazımızda bahsettiğimiz gibi kanın pH balansını tertip ederek kanın alkali olmasını sağlar. Kanda taşınan oksijen ölçüsünün çoğalmasına takviyeci olur.

Bedene enerji verdiğinden daha az uykuyla daha etkin olursunuz.

Hem antioksidandır, hem anti-aging tesirlidir.

Sindirimi takviyeler, gaz ve kabarıklık gibi meseleleri giderir.

Diş sıhhatini takviyeler.

Ve en ehemmiyetli tesirlerinden bkocaman olarak; bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.