Genel Sağlık

Uykulu gözlere şipşak çözümler

..

.jpg

Sabahları siz nasıl görünüyorsunuz? Daha doğrusu, sabah gözlerinizi açtığınızda aynada nasıl bakışlarla karşılaşıyorsunuz?

Moralinizi bozacak yanıtların aklınızdan geçmesi gayet bayağı, fakat buna ksıçranmak zorunda değilsiniz. Çünkü hazırlanıp çıkana kadar konutta geçireceğiniz müddetin 10 dakikasında gözlerimize büyü yapacağız. Şişen göz kapakları, torbalanan gözaltları, ince çizgiler ve bitkin bakışlar yok olacak.

31575.jpg

Ferahlatıcı göz maskeleri veya jeller

Göz kapağındaki şişlerin en etkili yolu pek öğrenilmese de budur. Skyn Iceland gibi mahsuller mentole benzeyen bir içerikle anında etki sağlıyorlar.

Jeli ya da maskeyi banyoda aynanın önüne kreyin. Suratınızı yıkayp kuruttuktan sonra gözlerinin altına ve göz kapaklarınıza sürün. Yatağınızı toplayıp üzerinizi giyinirken de bu şekilde bekleyin. Vasati 5 dakika sonra tüm şişlik gitti!

31576.jpg

Kafeinli göz kremleri

Kafeinin canlandırıcı etkisini artık hepimiz öğreniyoruz. Bu bakım kremleri için de geçerli. Kafein, başka bir deyişle K vitamini ince kan damarlarını kuvvetlendirir. Bu da şişliğe neden olan etkenlerin yok olmadı demek… Clinique All About Eyes mahsullerini sınayabilirsiniz.

31577.jpg

Islatıcı göz kremleri

Sabah hoşluğuna daha hazır şekilde uyanmak için hazırlığımızı geceden yapmamız gerekiyor. Bu surattan mutlaka bir gece kremi kullanın. Cilt kendini biz uyurken yeniler, bu surattan en duyarlı bölgeniz olan göz etrafına azıcık takviye etmemiz gerekiyor. Alacağınız mahsulde ‘hydrating’ özelliğinin bulunmasına dikkat edin. Yatağınızın baş ucunda bulundurun, böylece gece uyumadan evvel sürmeyi unutmazsınız.

31578.jpg

Kapatıcı

Sabahları göz etrafında oluşabilecek renk farklılıkları için aydınlatıcı, başka bir deyişle highlighter yerine kapatıcı kullanabilirsiniz. Max Factor bu konuda son derece etkili mahsullere sahip. Deri renginize uygun bir kapatıcıyla daha natürel bir görünüm elde edeceksiniz ve suratınızda yeni uyanmış ifadesi kalmayacak.

31581.jpg

Deri rengi göz kremi

İşte en ehemmiyetli nokta! Sabahları gözlerinizin içine beyaz değil, deri rengi bir kalem sürün. Beyazın suniliği yerine derinize uygun bir aydınlık keyifli bakışlar sağlayacak. Gözleriniz daha açık ve aydınlık görünecek. Deri renginiz kadar açık bir göz kalemi bulamazsanız dudak kalemi de kullanabilirsiniz.

31579.jpg