Genel Sağlık

Türk kadınlarının orgazm yanlışları…

.jpg

Aile Sıhhati Araştırma Derneği internet üzerinden 2400 kadını içeren bir araştırma yaptı. Anket neticeyi Türk kadınının özellikle orgazmla alakalı bilgisizliğini gözler önüne seriyor.

Aile Sıhhati Araştırma Derneği İdare Heyeti Abonesi ve Hattat Muayenehane Cinsel Sağlık ve Kadın Cinselliği Araştırmaları Direktörü Dr Ece Hattat’ın yürüttüğü araştırmadan öne çıkanlar şöyle…

31306.jpg

Yanlış 1: Aynı anda orgazm olmak gerekir

Elbette erkek ve kadınların fizyolojik ve ruhsal değişiklikleri tahrik olma, uyarılma ve orgazm süreçlerinin değişik ilerlemesine neden olur. Bu surattan aynı anda tatmin olmak güçtür. Böyle bir zorunluluk içinde sezmek bireylerde cinsel mutsuzluğa da yol açar.

14035.jpg

Yanlış 2: Orgazm her zaman muhteşem bir histir

Bazen vajinal kuruluk gibi nedenlerden sızılı cinsel ilişki yaşanabilir.

Özellikle menopoz yarıyılında yakın zamanlarda kasılma ve sızılar daha çok görülebilir. Hormon takviyeyi bereketli olacaktır.

15140.jpg

Yanlış 3: Gece daha çok orgazm yaşanır

2007 senesinde Amerikan Uyku Derneği’nin yaptığı bir araştırma bunun bütün aksini korunur kalitede neticeler ortaya çıkardı. Yatağa girmeden evvel kadınların hem fiziksel, hem de düşünsel olarak en bitkin zamanları olduğunu gösteren araştırma, gece yapılan seks sırasında orgazm olamama meselesinin sebebini de böylece aydınlatmış oldu. Dinlenmiş ve dingin bir zekayla seksten daha çok zevk alırsınız.

32216.jpg

Yanlış 1: Menopoz sonrası orgazm güçleşir

Aksine pek çok kadın olgun yaşlarda daha yoğun orgazmlar yaşar.

Bu banal ve kolay adapte olunacak bir vaziyettir. Fakat orgazm için değişme söz mevzusu değildir. Fizyolojik meseleler hekim himayeyi altında kolayca giderilebilir.

26069.jpg

Yanlış 1: Orgazm ve ilişkinin alakası yoktur

Birbirinize olan duygularınız, hatta sadece o gün ettiğiniz müzakereler dahi cinsel tatmini tesirler.

30384.jpg

32879.jpg
.