Ter kokusu nasıl giderilir?
Sağlık Yazıları

Ter kokusu nasıl giderilir?

İş civarında veya gün üçerisinde toplu taşıma vasıtalarında sıkça karşılaştığımız ter kokusu bir mesele haline gelmeye başlamıştır. Bu mesele hem şahsı hemde çevrede bulunan insanları ilgilendirmektedir. Peki ter kokusundan kurtulmayı sınadınız mı hiç? Deodoranlar dışında başka bir çözüm aradınız mı? Biz sizin için aradık bakın bakalım ter kokusundan kurtulmak için yapmanız gereken bir yol var gerçeğinde…

Günlük hayatta özellikle iş hayatında iyi bir duruşun yanında bir ekip aşırılıklar bizi ve çevremizdekileri rahatsız etmektedir. Ne yazık ki iyi bir görünüş tek başında beceriksiz kalmaktadır. Özellikle koltuk altında ellerde ve ayaklarda görülen fazla terleme hakimiyet dışında olduğunda koku açısından şahısta ve çevrede mesele oluşturmaktadır aynı zamanda şahsın sosyal hayatını çok fazla etkilemektedir. 

Botoks enjekte edilerek koltuk altı, eller ve ayaklardaki terleme hakimiyet altına alınabilir. Şahsa takribî 8 ay gibi bir vakitte tersiz kuru bir yarıyıl sağlanabilir. Günümüzde çıkan yeni usullerle cildin altında bulunan ter bezlerine zarar verilerek bu gidişat yasaklanarak bu zaman zarfını 3-4 yıla kadar uzatılıp tek seferde terlemeyi rehabilitasyon etmek olasıdır.