Genel Sağlık

Ev üretimi meyve maskeleriyle sivilceleriniz yok olacak!

.jpg

Lezzetiyle perhizimizi, masalarımızı ve ağız tadımızı hoşlaştıran meyveler şimdi apayrı bir işe daha yarıyacak. Cildimiz!

Onları tatlılara, pastalara, keklere katıyoruz. Şimdi ise sizlere vereceğimiz tariflerle suratınıza süreceksiniz. Eşsiz kokuları ve verdikleri sıhhatle suratınız hoşlaşacak, sivilcelerden temizleyecek!

33232.jpg

Çilek

Bu meyvenin canlandırıcı ve peeling tesiri vardır, kuru ciltlere önerilir. Ancak gerici tesiri sebebiyle on dakikadan fazla ciltte yakalanmamalıdır. Dört kocaman çileği ezerek bir çorba kaşığı ıslatıcı kremle karıştırın. Tam surata ince bir katman halinde sürün, elmacık kemikleri üzerine daha kalın bir katman halinde maske sürün ve 5 dakika bekletin. Ayda iki defa uygulama yeterlidir.

27141.jpg

Muz

Zengin içerikli besleyici bir meyve olan muz solgun, eskimiş alıngan ve kuru ciltler için ideal bir maske malzemesi. Kirsiz olgun bir muzun yarısını ezerek iki çorba kaşığı ıslatıcı kremle karıştırın. Suratınıza sürün ve 15 dakika bekletin. Haftada bir defa uygulayın.

31897.jpg

Elma

Özellikle karma ciltlere öneriliyor, çünkü suratın yağlı olmayan bölgelerini kurutmaz. Bir kahve kaşığı Golden elmanın içini iyice ezerek iki kahve kaşığı ıslatıcı kremle karıştırın ve 20 dakika suratınızda vazgeçin. Haftada iki defa uygulayın.

31967.jpg

Portakal

Meyve asiti açisindan tesirli olan portakal problemli ve yağlıya yakın olağan ciltler için öneriliyor. Portakalı sıkıp suyunu damla damla iki kahve kaşığı ıslatıcı kremin içine katın. Maskeyi suratınıza sürüp 10 dakika bekletin. Haftada iki defa uygulayın.

21119.jpg

Limon

Yağlıya yakın olağan ve problemli ciltler içindir. Portakal maskesi gibi hazırlanır. Ancak suratınızda 5 dakika bekletin ve problemler düzelinceye kadar haftada iki defa uygulayın.

30335.jpg

Üzüm

Karma cilt meseleleri suratın muhakkak bölgelerinde burun kenarları, çene, alın vs. sınırlandığında özellikle karma ciltlere öneriliyor. Ancak bitkin ciltlerde de iyi netice veriyor. Portakal maskesi gibi hazırlayıp suratınızda 10 dakika bekletin. Haftada bir defa uygulayın.

27703.jpg