Genel Sağlık

Tatil çantasına neler koymalıyım?

.jpg

Her sene tatilden vahim bir ciltle mi dönüyorsunuz? Birkaç hoşluk malzemesi ve birkaç da hoşluk önerisiyle tatilde de bakımınıza gözetebilirsiniz!

41010.jpg

Arınıcı, tonik, ıslatıcı

Tatilde olmanız bu üçlüyü umursamama edebileceğiniz anlamına gelmez.Cilt tipinize uygun olanlarından yanınıza almanızda fayda var. Özellikle yazın cildinizi ıslatmamak gibi bir kusur yapmayı usunuzdan dahi geçirmeyin. Unutmayın ki, surat arınıcıları cildin kendi natürel yağını da yok eder ve buna destekleyici olarak bir ıslatıcı önerilir. Yağsız bir ıslatıcı yaz için idealdir.

26590.jpg

Suya dayanıklı makyaj ürünleri

Tabii ki havuza sıçrayıp ferahlamak isteyeceksiniz, fakat maskaranızın yanaklarınızda oluşturduğu siyah kirler için aynı şeyi söyleyemeyiz.

Bu sebeple her zaman yanınızda bir törpü bulundurun. Ojeleriz çıkmaya başladığında çok makûs görüneceği için koyu renkli ojelerden kaçınmanızı öneriyoruz.

39690.jpg

El arınıcı jel

Kirli eller iltihaplı sivilcelerin, kızarıklıkların ve çatlakların başlıca nedenlerinden. Dışarıda olduğunuz zamanlar paklik jeli kullanmaya özen gösterin.

24084.jpg

Ölü hücreleri arınan peeling

Eğer tatiliniz 6-7 güne kadar uzayacaksa, bir peeling kullanışlı olabilir. Haftada bir kere kullanımla ciltteki ölü hücrelerin atılmasını sağlar aynı zamanda güneşe maruz kalan cildinizi rahatlatır.

40141.jpg

Antifriz serum

Saçınıza gelince; sıcaklık ve nem sebebiyle saçınızı düzleştirmek ya da maşa yapmak pek dayanıklı olmayacaktır.

Fakat kullanırken bacaklarınızda kesikler olmamasına dikkat edin. Bu kesikler hem güneş kiri yapabilir hem de havuza ve ya denize girdiğinizde cildinizi yakabilir.

41007.jpg

Cımbız

Birkaç gün tatil olması kendinizi salıp aynaya bakmamanız anlamına gelmez. Suratınızdaki tüylerin periyodik olarak almanızı önersek de acil gidişatlarda cımbızla müdahale etkeniz gerekebilir.

40516.jpg

Güneş kremi

Tatilinizi nerede geçirdiğiniz ehemmiyetli değil, unutmayın ki güneş sizi her yerde takip ediyor. Öyleyse güneş kreminizin nitelikli olmasına dikkat edin SPF 20-30 koruma etmenleri güneşin altında 4 saat geçirmeniz için yeterli olacaktır.

24082.jpg
.