Susam Yağının Cildi Yenileyip Beslediğini Biliyor Musunuz?
Grip - Soğuk Algınlığı

Susam Yağının Cildi Yenileyip Beslediğini Biliyor Musunuz?

Vitaminler, mineraller, antioksidanlar ve lesitin açısından çok zengin olan susam yağı cilt ihtiyarlamasını engelliyor.
Özellikle E, A ve B kompleks vitaminleri kapsayan susam yağı mineral olarak da demir ve kalsiyum bakımından hayli zengin. İçeriğinde sesamol, besamolin ve sesamin antioksidanları da barındırıyor.
Ayrıca kapsadığı omega 9 oranı ve antioksidanlar sebebiyle ısıya, tere ve ışığa karşı dayanıklı; cilde sürülmesinden sonra güneş ışığı altında uzun müddet bozulmadan kalabiliyor.

İçindeki natürel lesitin ve antioksidan maddeler, yağın derinlere kadar emilmesini sağlıyor. Böylece cildin ihtiyarlaması engelleniyor.
Susam yağı; saç için de çok tesirli. Uzmanlar; doğrudan saç diplerine uygulanırsa saçları kuvvetlendirdiğini belirtiyor. İçeriğindeki kalsiyum sayesinde tırnakları da onarıyor. Harici kullanımda cilt meselelerini ve mantar enfeksiyonlarını yasaklamaya takviyeci olmaktadır. Kullanımı: Cilde masaj yapmak suretiyle uygulanabilir.

Yafta tırnak bakımı saç besleyen susam yağı saçlardaki kırıklar için ne yapabilirim cildin ihtiyarlamasını nasıl engelleyebilirim? mantarlar için ne yapabilirim? cilt meselelerinde muhteşem iksir