Genel Sağlık

Sizi hoşluğunuzun doruğunda yakalayacak 10’lu!

….

.jpg

Konutta pratik tariflerle hazırlayabileceğiniz maskeler, cildinizi yeniliyor ve buruşukluklarınızı sıkılaştırıyor. Pürüzsüz ve ipeksi bir cilt için bu pratik maskeleri uygulayın.

18560.jpg

Göz etrafı bakımı

Göz etrafı alıngandır, yaş ve mimiklere bağlı olarak buruşukların en yoğun görüldüğü bölgedir ve özel bakım gerektirir. Nebatsal ya da kozmetik cilt bakım maskelerini uygularken, göz etrafına temas ettirmemeye özen gösterin. Gece bakım kremlerinizi; kumpaslı kullanmayı alışkanlık haline getirin.

14000.jpg

Ölü tenleri atın!

Mevsim geçişlerinde ya da çok sıcak ve çok soğuk havalarda cilt yüzeyi kuruyup pul pul dökülmeler alana gelebilir.

Cildinizi hırpalamadan ölü tenleri arınmak için hoşluk mahsulleri satan mağazalardan alacağınız ipek keseleri kullanabilirsiniz.

21106.jpg

Kızarıklıklarla vedalaşın!

Soğuk etraftan sıcak havalara geçişlerde ya da sıcak banyo sonrasında cilt yüzeyinde müesseseye ve kaşıntı alana gelebilir. Ciltteki kızarıklığı ve kaşıntıyı gidermek için bir poşet yeşil çay ya da papatya çayını demleyin. Hafif ılındıktan sonra cilt yüzeyine masaj yaparak sürün. 10 dakika bekledikten sonra durulayıp cilt cinsinize uygun kremle nemlendirin.

9205.jpg

Dudak çatlakları

Dudak tenindeki çatlama ve kurumaları gidermek için bal ve toz şeker karışımıyla natürel ve tesirli peeling hazırlayabilirsiniz. Bir çay kaşığı süzme bal ve bir çay kaşığı toz şekeri karıştırın.

Yoğun ıslatıcı krem sürün. Ayrıca her diş fırçalamasında zarifçe dudaklarınızı fırçalayıp ölü tenin atılmasını sağlayabilirsiniz.

18020.jpg

Her cilt tipine ayrı nemlendirme

Yağlı, karma, kuru ya da olağan… Her cilt cinsinin ıslatılmaya gereksinimi vardır, yağlı ciltlerin dahi! Cildinizin lüzum dinlediği nemi karşılamak için cinsine göre ıslatıcı krem kullanmalısınız. Kuru cilde sahipseniz yağ bazlı ıslatıcıları; yağlı cilde sahipseniz su bazlı ıslatıcıları seçim edebilirsiniz.

15035.jpg

Fazla yağlanma

Yağlı ya da karma cilt cinsine sahipseniz; alın, burun ve yanaklarda fazla yağ salgılanmasından dolayı parlamalar görülebilir. Cilt yüzeyinde biriken yağ; makyajınızın canlılığını yitirmesine ve siyah nokta yaradılışına neden olabilir.

Göz ve dudak etrafı hariç surat ve boynunuza bal sürüp 10 dakika bekletin. Zamanın sonunda ılık suyla durulayıp kurulayın. Kuru cilde sahipseniz balın içine bir ölçü sızma zeytinyağı ilave edip karıştırın ve cildinize uygulayın. Zeytinyağı; cildinizi beslerken ıslatır.

22145.jpg
.