Sivilce ve İltihaplı Sivilce Özel Bakım
Grip - Soğuk Algınlığı

Sivilce ve İltihaplı Sivilce Özel Bakım

Cildimizde oluşan sivilce ler, hem verdikleri acıyla hemde estetik görünümü bozması açısından baş belalarıdır. Sivilce li ciltlerden kurtulmanız için uzmanlar bakım tekliflerinde bulundular.
İşte o bakım teklifleri : İltihaplı Sivilce, ten altındaki kıl kökleri ve yağ bezelerinin iltihaplanması neticeyi oluşuyor. Yağ bezelerinin en yoğun olduğu yerler ise, surat, göğüs ve sırttır. İltihaplı Sivilcelerin oluşmasında dört ehemmiyetli etken rol oynuyor: Yağ bezeleri tarafından salgılanan sebumun çoğalması; kıl ve yağ kanallarının tıkanması, yağ kanalı içindeki kanalların artması ve enflamasyon şişme, kızarıklı ve iltihaplanma
Bakımı: İltihaplı Sivilce meseleyi olduğunda, cilt pakliği ehemmiyet kazanır. Ancak çok fazla mübalağa etilmemesi gerekir. Günde iki defa arınmak yeterlidir. İltihaplı Sivilceli ciltlerde, genellikle cildin PH balansı bozulur. Balansın yine kurulması için, PH5-5 arınıcıların kullanılması gerekmektedir.
İltihaplı Sivilceli ciltler için en uygun olan arınıcılar, jel olanlardır. Jel ciltten basitçe akarak temizler. Sabun biçimindeki arınıcılar, siyah noktaların oluşumunu çoğaldırır. Cildiniz ne kadar yağlı ve sivilce li olsa da, nazik davranmaktan bırakmamalısınız. Fazla ceddici ve tahriş edici bakımlardan kaçının. Arınıcı olarak AHA mahsulleri seçim edin. Siyah noktaların arınılması bereketlidir. Ancak bunu uzmanlara yaptırın.
Sivilceleri kaşımak ve sıkmak yüzde iz kalmasına neden olabilir. İltihaplı Sivilceli cildin hassasiyeti çoğaldığı için, daha fazla iz kalmaya eğilimlidir. Ayrıca surat tahriş olduğunda, kılcal damar larda çatlamaya neden olabilir. Yağsız ıslatıcılar, iltihaplı sivilceli ciltleri durgunlaştırır ve hafifletir.
İltihaplı Sivilceli ciltlere, surat yıkadıktan sonra hemen ıslatıcı sürülmez. Yeni yıkanan cilt gerilir. Bu surattan ıslatıcıyı gereğinden fazla emer. Yıkandıktan 15 dakika sonra cilt kendine kazanç ve sürülen ıslatıcıyı lüzumu oranında kullanır. İltihaplı Sivilceli ciltler, makyaj malzemelerinde her zaman hafifi ve yağsız olanı seçim etmelidirler.
İltihaplı Sivilceli cildi fırçalamak her zaman doğru değildir. Şayet kesinlikle bu usulü kullanmak istiyorsanız, sivilce siz bölgelerde uygulamalısınız.