Sıcak çay ve sigara kansere tutulma tehlikesini arttırıyor!
Sağlık Yazıları

Sıcak çay ve sigara kansere tutulma tehlikesini arttırıyor!

Sıcak çayın ve sigaranın birlikte harcandığında insan sıhhatine ne kadar hasarlı olduğunu öğreniyor muydunuz? Sigaranın sıhhate olan hasarlarını öğrenmeyen yoktur. Fakat bu ikili birlikte harcandığı zaman kanser tutulma oranını neredeyse 5 kat oranını çoğaldırıyor. Uzmanlar uyarıyor! Aman dikkat! İşte sigara ve içki sonrasında ya da sırasında harcanan sigaranın sıhhate olan olan hasarları! 

KANSER TEHLİKESİNİ 5 KAT ARTTIRIYOR 

Çin’de yeni bir araştırma yapıldı. Araştırmaya göre sıcak çayın yemek borusu kanserinin tehlikesini 5 kat çoğaldırdığı ortaya çıktı. 

TÜM HÜCRELERİN CAN VERMESİNE NEDNE OLUYOR 

Uzmanlar uyarıyor! İçki, sigara ve sıcak çay yemek borusundaki Deoksirübo Nükleik Asitleri bozuyor. Gün içerisinde sigara içerken harcanan sıcak çayın ağız altından mide üstüne kadar olan tüm hücrelerin can vermesine neden oluyor. Bunun yanı gizeme bu bölge aynı zamanda enfeksiyonlu hücrelere karşı da korunmasız bir hale geliyor. 

TİRYAKİLERDE ÖLÜMCÜL RİSK! 

Yalnızca sıcak çay içenlerde dahi bu gidişat yüzde 4 oranında tesir ediyor. Çalışmada kanser tehlikesini artırmanın sebebi ise içki ve sigaradan kaynaklı olduğunun altı çizilmiştir.