Genel Sağlık

Seks yaşamınız bu 10’luyla bitebilir!

.jpg

Sekste tutkuların ve coşkunun pozitif tesirlerini söyleyen uzmanlar, konsantre olamamanın makûs sonuçlarını dikkat topluyor.

Uzmanlar seks esnasında tam düşünceleri ortadan kaldırmanın ve yalnızca odaklanmanın eforuna dikkat sürüklüyor.

Habertürk’ün haberine göre, yatakta sizi mutlu edecek tecrübeler yaşamanız için bazı günahları işlememenizde fayda var.

32829.jpg

1. İletişimsizlik

Bir bakış bin söz eder denir. Bu deyiş gerçeğinde doğru, ama karanlıkta geçerliliğini kaybeder. Peki, partneriniz nelerden neşe aldığınızı nasıl öğrenecek? Ellerini bedeninizin üzerinde manipülasyonunuzda hiçbir mahzur yok.

Fakat dikkat: Erkeğin benliği ‘yatak kabiliyeti ’ne müteveccih yapılan tenkitler mevzusunda çok hassas.

Dikkatsizlik
Sekste bazen pervasızca davranarak neşe almayı unuturuz. Zira bu sevinci nasılsa bir hayli kere yaşayacağımızı düşünürüz. Her gecenin unutulmaz olacağını beklemek elbette asıl dışı.

Usunuzda bulunsun:  En büyük aşk dahi günün birinde buğulaşıp yok olabilir.  Bu surattan her öpücüğün neşesini çıkarmaya bakın. Hem de her gün…

11558.jpg

3. Kıyaslama

Yeni sevgilinizin sizden evvelki sevgilisinin makyajsız dahi ne kadar iyi göründüğünü öğrenmek istiyor musunuz? Natürel ki hayır! Benzersi daha önceki sevgilinizin performansı için de geçerli. Bir evvelki sevgilinizin yatakta ne kadar marifetli olduğunu anlatmanız, yeni sevgilinizin üzerinde baskı yaratır ve zafersizlik fobisi yaşamasına neden olur.

Kesinlikle dikkat edin: İki erkeğin performansını yalnızca kuaförlük söz mevzusuysa mukayese etebilirsiniz. Aşkta şu anki partnerinizin avantajlarını görmeniz ve zaman zaman bu avantajlarım kulağına fısıldamanız gerekir.

12402.jpg

4.

İçli dışlı olmak şahanedir, fakat her saniye yapışkan halde olmak da zamanla ilişkinizi yavanlaştırabilir.

Kendinizi zorlayın: Bütün istemediğiniz sırada birbirinizden uzaklaşmaya çalışın. Aksi halde tekdüzelik ve bıkkınlık sizi ayırabilir.

14828.jpg

5. Alışkanlık

Yeni bir sevgili, tertemiz tecrübeler demek. Ancak alıştığınız ‘butonlara ’ basmanız yeni sevgilinizde beklemediğiniz tepkilere neden olabilir.

Alışkanlıklarınızdan kurtulun:  seks mevzusunda tecrübeli olmanız, her şeyi bildiğiniz anlamına gelmez. Yeni bir ilişki size tertemiz tecrübeler edinmeniz için olanak sunar.

14579.jpg

6. Baskın düzenlemek

Açık havada ya da mum ışığı eşliğinde gizeme dışı oyunlar… Coşku verici yeni fikirler aşk ateşini canlı tutar.

Coşku yaratın:  Ancak sormadan ‘elektrik ’ üretirseniz, sevgiliniz çarpılabilir. Sakim bir anda nelerden beğendiğinizi karşılıklı konuşun. Böylece tutkulu anlar yaşayabilirsiniz.

14830.jpg

7. Kıskançlık

Erkekleri baştan çıkaran gerçeğinde yeni bir beden değil, insanlığın esaslarına sabreden bir elde etme içgüdüsüdür.

Özgür olun:  Erkeğin avlanma içgüdüsünü harekete geçirin. Sürükleyiciliğinizi gözetin. Sizi aralıksız yine fethetmek zorunda olan erkeğin çapkınlıklara ne zamanı ne de eforu olur.

8908.jpg

8. Küsmek

Partneriniz tutku dolu geceyi siz orgazma 20 dakika kala erken tamamlıyorsa, moraliniz bozulmasın. Küsmek, en yanlış usuldür.


Gevşeyin: Partnerinizin vicdanına saldırmak yerine memnuniyetsizliğini kibarca dile getirmeyi deneyin.

12513.jpg

9.

Bu surattan;

Konuşmadan evvel susun: Beyaz ve siyahın karışım oranı her ilişkide değişiktir. Partnerinizin kurduğunuz tüm hayalleri öğrenmek zorunda değil. Ama hakikatleşmesini istediğiniz hayalinizi ona kesinlikle anlatın!

11374.jpg

10. Hijyen takıntısı

Erotizm bir serüvendir ve serüvenler tasarlanmamalı. Bayanların çoğu epilasyon olmadan sevişmek istemediği için binlerce erkek kendiliğinden seks için beklemek zorunda. Seksi muhteşem biçimde sahnelemek isteyenler hakimiyeti kaybetmekten korkarlar ya da karşılarındaki şahsa asıl şahsiyetlerini göstermekten sakınırlar. Peki, tutku ne kadar hakimiyetli olabilir?

Çekinmeyin: Unutmayın ki en muhteşem ağda dahi asıl aşkı sağlama bağlamaz.

12403.jpg
.