Canan Karatay'ın önerdiği hekimler kim adları uzmanlıkları ve çalıştıkları sağlık kurumular
Sağlık Yazıları

Canan Karatay’ın önerdiği hekimler kim adları uzmanlıkları ve çalıştıkları sağlık kurumular

Canan Karatay yaptığı açıklamalarda yeniden gündem oldu. CNN Türk’te Buket Aydın’ın sunduğu 40’a misafir olan Prof. Dr. Canan Karatay, güvendiği ve önerdiği hekimlerin adlarını açıkladı. Sağlık mevzusunda titiz davranışıyla tanınan Canan Karatay’ın önerdiği hekimlerin adları da haliyle merak ediliyor. Canan Karatay ‘kendimi emanet ederim’ dediği hekimlerin adlarını şöyle: Prof. Dr. Nuran Yazıcıoğlu, Prof. Dr. Hüsniye Yüksel ve Canan Karatay’ın çalıştığı sağlık kurumunda misyonlu Emine Hanım. Karatay önerdiği hekimlerle ilgili “Onlara çok güveniyorum. Zira hiçbiri ilaç işletmelerinin adamı değil, öğreniyorum” dedi.

CANAN KARATAY’IN ÖNERDİĞİ HEKİM NURAN YAZICIOĞLU KİMDİR NE HEKİMİ?

Canan Karatay’ın önerdiği hekimler arasında yer alan Prof. Dr. Nuran Yazıcıoğlu kimdir, ne hekimidir sualinin cevabı siz elmaelma.com okurları için derledik. Canan Karatay’ın önerdiği hekim Nuran Yazıcıoğlu kardiyolog başka bir deyişle kalp hastalıkları uzmanı. Canan Karatay’ın önerdiği hekimlerden Nuran Yazıcıoğlu, 1971 senesinde İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ’nden mezun oldu.

 İsrail ve ABD‘de de eğitim almıştır. Kardiyoloji Enstitüsünün kurulmasında ve Türkiye de ki kardiyolojinin özellikle invaziv ve interventional kardiyolojinin büyümesine ehemmiyetli katkılarda bulunmuştur. Kendisi invaziv kardiyolog olarak sayılamayacak kadar kalp kateterizasyonu, koroner angiografi ve pacemaker implantasyonu yapmıştır. Türkiyede, İlk Transvenöz Pacemaker İmplantasyonunu tek başına yapanlardan biridir. Perkütan , mitral ve pulmoner balon valvuloplastinin Türkiye de ki liderlerindendir. Tek başına yaptığı mitral balon valvuloplastinin rakamı dünya da 1. Sırada gelmektedir.

Türk Kardiyoloji Vakfı ’nın kuruluşundan beri vakıfda çalışan Nuran Yazıcıoğlu hali hazırda Türk Kardiyoloji Vakfı ’nın başkan yardımcısıdır. Grup Florence Nıghtıngale sağlık kurumularında ilk kuruluşundan bugüne idareyici ve hekim olarak çalışmış, hali hazırda çalışmaktadır. Türk ve Avrupa  Kardiyoloji Derneği ve Aritmi Çalışma Grubu azasıdır.

Canan Karatay'ın önerdiği doktorlardan Nuran Yazıcıoğlu kimdir ne doktoru

İlgi Alanları: Kalp Hastalıklarının Muayene ve Rehabilitasyonu,  Perkütan Mitral Balon Valvuloplasti, Pacemaker İmplantasyonu, Kalp Noksanlığının Rehabilitasyonu.

CANAN KARATAY’IN ÖNERDİĞİ HEKİMLERDEN HÜSNİYE YÜKSEL KİMDİR NE HEKİMİ?

Canan Karatay’ın ‘kendimi emanet ederim’ dediği hekimlerden bir ötekiyi de Prof.

Hüsniye Yüksel. Hüsniye Yüksel de Canan Karatay gibi kardiyoji uzmanı. Muayenehane Kardiyoloji, Epidemiyoloji ve Gözetici Kardiyoloji alanında uzman olan Hüsniye Yüksel, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1973 senesinde mezun oldu. Mezuniyetinin ardından Sosyal Sigortalar Kurumu Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları Merkezi’nde Pratisyen Hekim olarak vazifeye başladı. 1979’da Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde İç Hastalıkları uzmanlığı eğitimini bitirdi ve 1982 senesine kadar İç Hastalıkları Uzmanı olarak çalıştı. 1982 senesinde Hüsniye Yüksel uzmanlık alanını değiştirip Kardiyoloji eğitimi aldı ve İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü’nde asistan olarak çalışmaya başladı. 2002 senesinde Kardiyoloji Profesörü ünvanını alan Hüsniye Yüksel, 2014-2017 seneleri arasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanlığı misyonunda bulundu. Hüsniye Yüksel şuan Ataşehir Florence Nightingale Hastanesi Kardiyoloji kısmında vazife yapıyor. 

Hüsniye Yüksel kimdir hangi hastanede çalışıyor ne doktoru

.