Genel Sağlık

Puantiye deseni nasıl kullanılır?

Trend dosyası: Puantiyeler!

.jpg

Puantiyeleri düşündüğümüzde aklımıza ilk gelen, vintage mayolar, retro kıyafetler ve sonsuz bir tebessüm…

Puantiyeli etekler, elbiseler, tişörtler veya aksesuarlar, bizi bir anda eğlenceli bir havaya sokabiliyor.

Önceleri oyuncaklarda ve dekorasyonlarda egemenliğini süren puantiye desenleri, 19. yüzyılda modanın da merkezine doğru ilerlemeye başladılar. O zamandan beri eskimeyen bu trendi, yakından incelemeye karar verdik!

42675.jpg

Çizgiler ve floral desenler gibi puantiyelerde de boyut çok önemli. Büyük puantiyeler pek neşeli ancak, elegan bir görünüm yakalamak istiyorsak, küçük puantiyeleri tercih etmeliyiz. İpek ve şifon gibi kumaşların üzerinde bu desenler kendini daha iyi gösteriyor.

39657.jpg

Kontrast oluşturan puantiyeliler akıllı bir seçim gibi görünüyor. Klasik siyah beyaz desenlerin yanı sıra, turuncu, kırmızı, mor gibi desenler de son derece cazibeli…

42677.jpg

Puantiyelerin en güzel tarafı, her zaman her yerde giyebiliyor olmamız! Bir konsere giderken de, iş yerinde de pekâlâ giyebiliriz. Daha çok eğlenceli ortamların deseni gibi görünse de, doğru boyut ve doğru kumaş tercihiyle ofiste de gereken şıklığı yakalamanızı sağlayacaktır.

42676.jpg

Puantiyeli kıyafetleri kendiniz için fazlasıyla dikkat çekici olduğunu düşünüyor ancak bu desenlerden vazgeçemiyorsanız, bir aksesuarla onların neşesine ortak olabilirsiniz. Ayakkabılar, çantalar ve saç bantları sizi bekliyor.

42678.jpg

Tırnak sanatında da puantiyelerin hakim olduğunu hatırlatalım. Sevdiğiniz renkleri bir araya getirmek artık daha kolay. Bir toplu iğnenin başıyla puantiyeli tırnaklara kavuşmaya ne dersiniz?

42681.jpg