Genel Sağlık

Ondan bu biçimde parçalamamalısınız!

.jpg

Ona ilk görüşte aşık oldunuz! Eros’un okları sizi bütün kalbinizden vurdu. Peki ya sonra… Ayrılık çanları sizin için mi çalıyor? Parçalamak ikiniz için de kaçınılmazsa sakın bu yolları sınamayın!

30452.jpg

Facebook

Bugünlerde Facebook profiline yeni ve sansasyonel halinizin resmini koymak kadar kolay ilişki statüsünü değiştirmek. Hatta daha da kolay, hatta azıcık da ayartıcı! Ve duygusuz… Başka Bir Deyişle ister başlangıcını ister sonunu beyan edecek olun lütfen bunu hangi koşullar altında olursa olsun ikinci bireyle işbirliği içinde yapın.

14899.jpg

Aleni olarak

Üzücü bir stil daha, dışarıda topluluk arasında tek etkenin kolay olacağını düşünenlerden misiniz? Bunun tatsızlık çıkarmaması için bir ihtiyat olduğunu mu sanıyorsunuz? Ağlamayacak, önündeki yemeği yemeye ya da alkolünü içmeye devam edecek ve “anlıyorum” mu diyecek? Oysa istatistiklere göre genelde tersi oluyor ve karşı tarafın verdiği tepki ikinizi de son derece güç gidişatlarda bırakabiliyor.

12710.jpg

Yazarak

Hepimizin gayet iyi bildiği Sex and the City dizisinin bir kısmında, Carrie Sarah Jessica Parker, erkek dostu Berger Ron Livingston tarafından bir post-it ile terk ediliyordu.

Ama iş terk etmeye geldiğinde, bu davranış hiç de adaletli olmaz; zira karşınızdaki insanın kendini ifade ve tepki verme hakkını da elinden almış oluyorsunuz!

10281.jpg

Başkasını araya koyarak

Dizinin aynı kısmında, kızlar terk edilme öykülerini paylaşırken, Miranda Cynthia Nixon anlatıyor: “Bir defasında bir adamın kapıcısı tarafından terk edilmiştim. Bana ‘Acıklım kadın Hobbs, Jonathan alta inmeyecek ’ demişti.” Gerçekten, ilkokulda olmadığınız sürece, haberleri kendiniz verin. En azından bunu yapabilirsiniz.

15603.jpg

Yok olarak

Erkekler arasında popüler olan bu stratejiyi yeniden bir erkekten dinlersek; “Zira çok kolay. Aramayı ve aramaları yanıtlamayı tamamen kesersiniz ve probleminiz çözülmüş olur” Sanırım bunun neden ablavutça bir fikir olduğunu açıklamaya gerek yok; post-it fikri dahi yanında daha duygusal kalıyor.

8537.jpg

Karşındaki insanı ufalamaya mecburi bırakarak

Bazı insanlar, terk etme konuşmasını yapmaktan o kadar çok çekinir ya da korkar ki, karşısındaki insanın bunu yapmasını sağlamak dahi onlar için daha kolaydır.

Ama unutmayın ki terk etme tümceleri karşı tarafın ağzından çıksa dahi masum değilsiniz. Hatta bütün tersi işi uzatmadan ve öteki insanı daha fazla üzmeden bittiğini söylemediğiniz için kabahatlisiniz. Bir de sizi terk etmesini bir cinsli sağlayamadığınızı düşünün; iki şahsiyet pasif asabi bir cehennemde hayatınızı sürdürmek zorunda kalabilirsiniz.

11709.jpg
.