Metobolizma nasıl süratlenir?
Sağlık Yazıları

Metobolizma nasıl süratlenir?

Kahvenize ilave edeceğiniz bu üç malzeme sayesinde metabolizmanız fişek gibi süratlenecek!

HİNDİSTANCEVİZİ YAĞI
Hindistancevizi yağının içinde metabolizmamızı süratlendirdiği öğrenilen orta zincirli yağ asitleri bulunur. Hindistancevizi yağı harcandıktan hemen sonra bu yağlar, karaciğerden sindirim sistemine doğru harekete geçer. Orta zincirli yağ asitleri ayrıca yağ yakar ve keton imalini çoğaltır.

44242_6.jpg

Yapılan araştırmalar sonuncunda kafeinin metabolizmayı süratlendirdiği ispatlandı. Amerika ’da yapılan bir deneyde, 22 hafta süresince her gün yeşil kahve çekirdeği harcayan katılımcıların %10 oranında kilo verdiği görüldü.

44242_1.jpg

Tabii ki kumpaslı olarak spor yapmak ve sıhhatli beslenmek olmazsa olmazlardan. Ancak bu etkinliklerin yanında kahve içmek çok tesirli oluyor.

44242_2.jpg

Kahvenin bereketini artıracak üç malzeme hemen hemen herkesin evinde bulunmakta. İşte onlar:

44242_3.jpg

BAL
Bal, eşsiz tada sahip olmasının yanında bedene enerji veren natürel şeker de kapsar. Balın içinde C, B6 vitaminleri, folik asit, demir, kalsiyum, sodyum, çinko, potasyum, fosfor ve metabolizma süratini artırdığı ispatlanmış öbür yiyecek maddeleri bulunur. Yeniden öbür araştırmalar da balın stresi önlediğini, anskiyeteye iyi geldiğini ve kolesterolü düşürdüğünü kanıtladı.

44242_4.jpg

TARÇIN
Tarçının cerahat sökücü olduğunu hemen herkes öğrenir. Son yapılan araştırmalarda, tarçının güçlü bir antioksidan olan polifenoller açısından zengin olduğu görüldü. Sıhhatimize en büyük katkısı da sindirimi süratlendirmesi ve kan şekerini dengelemesi. Bunlar asıllaştığında ise hiç acıkmıyorsunuz.

44242_5.jpg