Genel Sağlık

Makyaj arınmaya süreniz yok mu?

.

.jpg

Makyajınızı çıkarmadan yatmanız, cildinize en büyük hasarı vermeniz demektir. Makyajla uyumak gözeneklerin genişlemesine, lekelerin ten içerisine girmesine ve böylece ten altında yağlanmalara, siyah noktalara ve pürüzlere neden olmaktadır.

Cosmopolitan, makyaj arınmak için zamanı olmayanlara pratik teklifler sunuyor. Yalnızca 30 saniyede dahi pak bir cilde sahip olabilirsiniz.

15115.jpg

30 saniye

Yapmanız gerekenler

Eğer çok kısa zamanınız varsa suratınızdaki makyajı çıkarmaya odaklanın ve makyaj arınma bezi kullanın. Ancak bu uygulamayı haftada iki kezle hudutlandırın. Zira makyaj malzemelerindeki pigmentler gözeneklere girerek, genişlemelerine neden oluyor. Gözleriniz ve suratınız için ayrı mendiller kullanın.

Ürün önerisi

Nivea Visage Yumuşatıcı Makyaj Arınma Mendili Kuru Duyarlı Ciltler

15116.jpg

2 dakika

Yapmanız gerekenler

Yüzünüzü arınıcı jelle deviremeden evvel kesinlikle makyajınızı çıkarın. Zira makyaj, arınıcı ürün tarafından yağın ve lekenin çözülmesini maniler. Fındık ebadında arınıcı jeli, bataryalı surat arınma fırçasının üzerine sürün ve fırçayı 60 saniye suratınızda dolaştırın. Fırçanın titreşimleri yağın ve lekenin daha kolay çıkmasını sağlayacaktır.

Ürün önerisi

DDF, Revolve 400X, surat arınma fırçası ve mikrodermabrazyon liti.

15117.jpg

5 dakika

Ekstradan birkaç dakika zaman yaratmanız cildiniz için en idealidir. Makyaj ve lekeyi cildinizden temizleteceğiniz adımlardan sonra, haftada iki veya üç kere cildinize peeling uygulayın. Ve hergün kesinlikle T bölgesi için yağ dengeleyici bir ürün ve cildiniz için ıslatıcı sürün.

Ürün önerisi

Bliss, Pore Perfecting Facial Polish, peeling ve Triple Oxygen+C Energizing Cream, bakım kremi

15118.jpg

15 dakika

Haftada bir kere arınma, devireme, peeling evrelerinden sonra detoks tesirli bir maske uygulayın. Böylece sıhhatli ve parlak bir cildi gözetmeye devam edersiniz. Kil ve meyve asitleri kapsayan bir ürün seçim edin. Bu ikili, gözeneklerinizdeki sebumun dışarı atılmasını ve ölü tenlerin çözülmesini kolaylaştırarak daha pürüzsüz bir cilt görünümü sağlayacak.

Ürün önerisi

Biotherm, Multi Recharge Masque, stres karşıtı surat maskesi

15119.jpg