Dereotunun yararları nelerdir ne işe fayda neye iyi geliyor kilo verdirir mi?
Sağlık Yazıları

Dereotunun yararları nelerdir ne işe fayda neye iyi geliyor kilo verdirir mi?

İçerisinde mineral ve vitamin bakımından oldukça zengin olan deretonu yemek yaparken veya salatanın içerisinde sıklıkla kullanıyoruz. Ancak yemekler ve muhtelif soslarda kullandığımı dereotu sağlık açısından çok muhtelif yararları bulunuyor. Yalnızca 1 hafta içerisinde kumpaslı olarak kullanımınızda fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz! İşte Dereotunun mucize yaratan öbür yararları…

YEMEKLERDEN EVVEL…

Yemek yemeden takribî 15 dakika kadar evvel dereotunu harcayarak ”Kesintisiz acıkıyorum, öğün sıklık kumpasımı ayarlayamıyorum yemek yiyesim geliyor” diyenler için dereotu mucize tesirinden faydalanıp uzun müddet tok kalabilirsiniz. Dereotunun içerisinde fosfor, magnezyum, bakır, demir, çinko, A ve C vitaminleri bolca yer alıyor.

GÜNLÜK VİTAMİN İHTİYAÇLARI

Günlük yaşamınızda dereotunu harcamayı kendinize alışkanlık haline getirdiğiniz taktirde bedenin günlük lüzumu olan vitaminleri karşılayabilirsiniz. Günlük A vitamini lüzumunuzun %44, C vitamininde %40’ını karşılayabilirsiniz.

SİNDİRİM SİSTEMİ ARKADAŞI!

Sıklıkla davacı olduğunuz hazımsızlık, mide sızıları gibi sağlık problemlerinizin rehabilitasyonunda deretotu harcayarak üstesinden gelebilirsiniz. Gaz problemi yaşayanlar için natürel bir rehabilitasyon usulüdür. 

ŞEKER HASTALARI İÇİN NATÜREL BİR İNSÜLİN

Özellikle şeker hastaları için mucizeler yaratan dereotu natürel bir insülin yerine geçiyor. Şeker hastalarının sıklıkla harcaması gereken dereotu yaşamlarının ufalamaz bir parçası olabilir. 

MUHTELİF RAHATSIZLIKLARDA…

Kanser rehabilitasyonunda da kullanılan dereotu romatizma, irin rahatsızlıkları, artrit ve eklem irini gibi muhtelif rahatsızlıkların önüne geçmek için zırh misyonu üstleniyor. Bayanların sıklıkla yaşadığı adet kumpassızlığı gibi problemleri pozitif istikamette etkilemeye takviyeci oluyor