Genel Sağlık

Madem sevgilinizden kurtulmak istiyorsunuz…

.jpg

Umarız ki bu sorunu çözmek için boks eldivenlerine gerek kalmaz!

Beraber olmayı seçdğiniz kişinin -her ne kadar artık onunla birlikte olmak istemeseniz de- akıllı ve olgun bir insan olmasını umuyoruz. Yani, konuşup ilişkinin devam edemeyeceğini söylediğinizde sizi anlamaya çalışmayan biriyle en baştan selamlaşmamış bile olmanızı isteriz.

İşler ters gittiğinde ve defalarca konuşmanıza ya da tekrar denemenize rağmen ondan ‘kurtulamıyorsanız’, işin çözümü çok basit bir şeyde olabilir: Çocukça davranıp onu kendinizden soğutmak!

Küçük şeylerle bu ilişkinin sonunda kimse üzülmeyecek ve herkes istediğine kavuşacak.

27475.jpg

“Bu elbise beni şişman mı gösteriyor?” diye sorun ve tepkisini bekleyin. Onaylarsa üzülüp sinirlenin, onaylamazsa yalancılıkla suçlayın. Her koşulda kazanan sizsiniz!

15491.jpg

“Bugün ne yemek yesek?” sorusunun cevabı asla sizden gelmesin. Bilmediğinizi söyleyerek onun bir şeyler yapmasını bekleyin. Söylediği alternatiflere uygun cevaplarla karşı çıkın. Siz eğlenirken o çıldıracak.

18126.jpg

Önce ev işlerine hiç yardım etmediğinden, sonra yaptığı şeylerin ne kadar köyü olduğundan bahsedin. Zor kadın olmanın en cadı haline bürünmeniz gerekiyor! Hiçbir şeyi beğenmediğinizde yapmayı kesecek ve sizin için yeni bir süreç başlayacaktır: “Neden bana hiç yardım etmiyorsun?!”

27476.jpg

O konuşurken Facebook’a girin, eve geldiği saatten Skype’ta ailenizle görüşün, dışarı çıktığınızda arkadaşlarınızla mesajlaşın. Ama onun elektronik cihazlara olan bağımlılığındna şikayet edin.

Özellikle 5. maddenin sonunda artık sizden kaçmak istemesi gerekiyor. En etkili darbelerse pek de eğlenceli sayılmaz.

15602.jpg

Bir erkeğin işini küçümsemeniz onurunu kırar ve dolayısıyla onu küstürür. Gururuna dokunacak şeyler yapmanızı pek önemsemiyoruz. Fakat baştan aranızda ciddi bir gelir farkı varsa ve bunun bir sorun olacağı konusunda uyarmışsanız bu taktiği deneyebilirsiniz.

27477.jpg

Yataktaki performans düşüklüğünü seksin hemen ardından ve hiç yumuşatmaya çalışmadan direkt yüzüne söyleyin. Bu kadarı herkese biraz fazla gelir.

21641.jpg

Çıkmaya başlayan göbeğinden ve yumuşak kollarından şikayet edin. Siz güzel görünmeye uğraşıyorsunuz, o sadece izliyor; değil mi? Ona fitness’a başlaması için baskıda bulunun. Diyet gıdalar yemesi için zorlayın.

19519.jpg

Onu başkalarıyla kıyaslayın. Bu artık bir erkeğin tahammül sınırlarının sonudur.

10813.jpg

Sizi bilgisayarını ve cep telefonunu kurcalarken yakalamasına izin verin. İşkillenme oyunu başlasın: “Yarın öğlen biriyle yemek yiyeceksin, öyle mi?!” Bunun bir iş yemeği olduğunu söylüyorsa, elbette bu bir yalandır(!)

20844.jpg

Tahammül edemeyeceği televizyon programları izleyin. Ya da tam tersi sizinle ilgisi olmayan futbol ya da seksi şovlara ani bir ilginiz de gelişmiş olabilir. Sizin artık sevdiği kadın olmadığınızı düşündürmek için daha basit bir yöntem olamaz!

27478.jpg