Moringa çayı nedir faydaları nelerdir neye iyi gelir?
Sağlık Yazıları

Moringa çayı nedir faydaları nelerdir neye iyi gelir?

Sağlığımızı tehdit eden çeşitli sorunlara karşı bitkisel yollarla çözüm sağlamaya çalışıyoruz. İşte o listeye moringa çayını da ekleyebilirsiniz!

BAĞILIKLIK SİSTEMİ KAHRAMANI!

Vücudu çeşitli enfeksiyonlara karşı koruma görevi olan bu çay, bağışıklık sistemini güçlendirmede etkili olarak kanser gibi riskli hastalıklara karşı kalkan oluşturmaktadır.

moringa-cayi-faydalari-RtB2.jpg

MORİNGA ÇAYI!

Diğer bitki çayları gibi demleme yöntemini kullanarak tüketebilirsiniz. Sıcak suyun içerisine moringa çayından ekleyerek yaklaşık 7-8 dakika kadar demlenmesini bekledikten sonra dilediğiniz gibi tüketebilirsiniz. 

ekran-resmi-2018-06-09-14-6EPZ.png

SAYMAKLA BİTMEYEN O FAYDALARI…

Günlük yaşantısında mide sorunları yaşayanların ve şişkinlik sorunları yaşayanlar için oldukça etkili olan moringa çayı, uzun süre tok kalmanızı sağlayarak ihtiyacınızdan fazla yemek yeme alışkanlığınızın önüne geçebilirsiniz. Sindirim sisteminizi düzenli bir şekilde çalışmasına yardımcı olamkla beraber diyet listelerinizin vazgeçilmezi olmaktadır.

ekran-resmi-2018-06-09-14-uPQY.png

ÖDEM ATTIRIYOR!

Vücuttaki fazla biriken suyu moringa çayı ile atabilirsiniz. Aynı zamanda vücuttan ödem atmada oldukça etkili olan bu çay, sindirim sisteminizin düzenli bir şekilde işlevini yerine getirmesine yardımcı oluyor.

ekran-resmi-2018-06-09-14-VceM.png

DİYABET HASTALARIN DİKKATİNE!

Sindirim sistemine olan etkisin artık biliyoruz. Sindirim sistemini düzenleme esnada kan şekerini de düzenlemeye yardımcı olan moringa çayı, diyabete karşı koruma kalkanı görevi görmektedir.

ekran-resmi-2018-06-09-14-xKwt.png

KARACİĞERE BİRE BİR!

Vücuttaki toksinler atmada oldukça etkili olan bu çay, karaciğerinizin temizlenmesine de yardımcı olmaktadır. Vücudun genel sağlığını korurken aynı zamanda vücuttaki ya yakımına da yardımcı olmaktadır. 

ekran-resmi-2018-06-09-14-zRqJ.png