Kişiliğinize Göre Parfüm Çeşitleri
Kadın Sağlık

Kişiliğinize Göre Parfüm Çeşitleri

Romantik, dişi iblis, seks tanrıçası, doğa kızı ya da hınzır kız.. Siz hangisisiniz? İşte karakterinize göre parfüm tercihi…
Romantikler Chanel Allure Sensuelle; Çok güzergahlı ve hiçbir bileşenin değişiğine baskın olmadığı bir koku.. Bir dizi yumuşak meyve, kaymaksı ağaç ve çekici vanilyadan oluşan eşsiz bir çiçek.. Estee Lauder Pleasures Intense; Yumuşak ve lirik genç bayanların kokusu… L’ıntant de Guerlain; amberli misk ve asilbelt sakızı ile süslenmiş.. Sersemletici tesiri olan parfümün burçları boğa, ikizler, yengeç, başak, terazi, akrep, kova ve balık… Michael Kors’un parfümünde kurutulmuş incir, süsen ve vetiver de seksi bir zemin oluşturuyor. Bvgari Omnia Crystalline; Bambu, turunçgil, belirgin tatlı asya armutu ve nilüfer çiçeği kokusu daha sakin bir romantizm sunuyor. Paul Smith London; acı tatlı portakal çiçeği esansı, bilye limonu ve yeşil leyla yapraklarıyla açılan parfümün notaları leylak, güneş çiçeği ve yasemin kokusunu içeriyor.

Dişi iblisler Thierry Mugler’ın Angel’ı bergamut, böğürtlen ve kızılcık ve yasemin kokusuyla oldukça etkileyici.. Emporio Armani Night vadi nilüferi, manolya, frezya ve akdiken taç yapraklarıyla, mor şakayık, menekşe, güneş çiçeği ve süsen kokularını kapsıyor. Marilyn Monroe’nun seçimi Chanel No: 5’te parfümün zaman ötesi olduğunun ispatı.. Yasemin, süsen, portakal çiçeği esansı, sandal ağacı, vetiver, meşe algı ve misk ile hemen ayırt ediliyor.
Seks tanrıçaları Baharatlar, yasak meyveler, miskler ve sanslar baştan çıkartıyor. Agent Provocateur’ün parfümü say fas safran yağı, rus kişnisi, mısır yasemini, manolya, kakanga, vetiver, sedir ağacı, balzamikli amber ve hafif miskin karışımından oluşuyor. Koç, boğa, akrep, balık, oğlak, başak burçlarına öneriliyor. Clinique Aromatics Elixir gül esansı, topraksı vetiver ve papatya, yasemin, kakanga, vadi nilüferi, amber, sandal ağacı, misk, paçuli ve meşe algı içeriyor.
Hınzır kızlar Bobbi Brown yalnızca makyaj mahsulleriyle değil Beach parfümünü dikkat topluyor. Okyanus köpüğü ile tuz, Başak ve akrep dışında tüm burçlara öneriliyor. Chanel Chance, egzotik yasemin, pembe sümbül, beyaz misk, şık süsen, vetiver, paçuli amberi, pembe biber, turunçgil sizi baştan çıkarıcı bir bayana döünüştürüyor. Gucchi Envy Me, yasemin, şakayık, pembe misk, beyaz çay, pembe biber, ananas ve nardan oluşan donakaltıcı bir koku.. Clinique Happy, koç, ikizler terazi burçlarına önerilen Lancome Riracle So Magic de öneri edilen öbür kokular..
Doğanın kızları Doğaya düşkünseniz size özel olanı arzuluyorsunuz demektir. Jo Malone Colognes serisinin iki veya üç parfümünü birleştirebilirsiniz. Estee Lauder Pure White Linen de doğanın kızlarına özel bir parfüm.
Kaynak: Marie Claire