Kerevizin verimleri nelerdir alerjisi olmayanlar haftada 2 kere harcamalı!
Sağlık Yazıları

Kerevizin verimleri nelerdir alerjisi olmayanlar haftada 2 kere harcamalı!

Kerevizin verimleri nelerdir? Kereviz her ne kadar sıhhatli bir besin olsa da alerjik bir besindir. Ancak alerjisi olmayanların haftada 2 kere harcaması gerekir

Kanda yağ molekülleri çoğaldığında oluşan hiperlipidemi vaziyetinin ilk düzeyde bir semptom göstermese de ileriki evrelerde kalp hastalıkları ve kalp krizi tehlikesini artırmaktadır. Dr. Akkurt “Fareler üzerinde yapılan bir çalışmaya göre kerevizin yüksek yağ ile beslenen farelerin hiperlidemi oranını düşürdüğü kollanmıştır” dedi.

kerevizin-faydalari-nelerdir-VmiY.jpg

Besinler arasında en sıhhatli sebzeler arasında yer alan kereviz hem besleyici hem de bedene bir çok fayda sağlıyor. Adale kramplarından tutun yaşın ilerlemesiyle beraber ortaya çıkan görme kaybına müteveccih rehabilitasyon edici özellikleri bulunduran kerevizin mucize verimleri hakkında Dr. Sinan Akkurt elmaelma.com okurları için ehemmiyetli balakalar verdi. 

kerevizin-faydalari-neler-neye-iyi-7p08.

Şu günlerde tezgahları yine süslemeye başlayan kereviz, hem besleyici, hem düşük kalorili, hem de ekonomik.

Kanser, yaşa bağlı görme kaybı, kalp hastalıkları ve kalp krizi gibi tehlikelere karşı da gözetici olduğunu açıkladı. Yaygın bir gidişat olan, devamlı bitkinlik, asaplılık, adale krampları / seğirmeleri, uyku ve kalp ritmi bozuklukları biçiminde kendini gösterebilen magnezyum yetersizliği ile çabada da kerevizin ehemmiyetli bir dayanakçı olduğunu kaydoldu. 

kerevizin-faydalari-neler-neye-iyi-mAb8.

Kereviz sebzeler arasında en sıhhatli sebzelerden bkocamandır. Arıtılmış ve operasyona tabi yakalanmış besinlerin bedenimizde yarattığı zararı onarıcı, pek çok hastalığa karşı gözetici ve rehabilitasyonu destekleyici özelliklere sahip olduğunu belirtti. Kerevizin özellikle sindirim sistemine ve kardiyovasküler sisteme dayanakçı olmaktadır. İnflamasyonu düşürücü, kan basıncını dengeleyici, kanser tehlikesini eksiltici ve yaşla birlikte ilerleyen görme kaybına karşı gözetici özelliği bulunmaktadır.

kerevizin-faydalari-nelerdir-kerevi-C7Xw

Kereviz yemeğini hoşlanmayanların salata, çorba, buharda pişmiş biçimde ya da suyunu sıkıp içerek tüketilebilir.

Aynı zamanda alerjik bir besin olduğunu anımsatarak, alerjisi olmayanlar için hafta en az iki defa kerevizin menüye dahil edilebilirsiniz.

kerevizin-faydalari-nelerdir-neye-i-oKJQ

İÇERDİĞİ APİGENİN İLE BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ KUVVETLENDİRİYOR!

Kereviz apigenin isimli bir molekül kapsıyor. Apigeninden zengin bir perhiz, inflamasyonu eksiltiyor ve bağışıklık sistemine destek sağlıyor. Kereviz ayrıca luteolin isimli bir flavnoid kapsıyor. Bu bileşen, anti-kanserojen özelliğinin yanı gizeme kanser rehabilitasyonunda kullanılan kimyevilere karşı gözetici tesir de sağlıyor. Apigenin molekülünün ayrıca nöron hücrelerin büyümesi ve uyarılmasını artırdığını, böylelikle bilme ve hafıza eforluğunda da destek olduğunu kaydoldu.

kerevizin-faydalari-neler-vucutta-1U8j.j
.