Hoşluğun Kalıcılığı İçin Öneriler
Grip - Soğuk Algınlığı

Hoşluğun Kalıcılığı İçin Öneriler

Günlük koşuşturmacanın içinde kendime süre ayıramıyorum diyorsanız işte size birkaç kolay ipucu…
Her kadının isteğidir hoş olmak.Güzelliğinizin kalıcılığı için gayret gösremeli ve azimli olmalısınız. Bu iş emek ve zaman gerektirir lakin doğru uygulamalar sayesinde kumpaslı bir uğraş haline dönüşebilirsiniz. Muhteşem bir beden bakımını 12 saate bu yazı ile sığdırabileceğinizi unutmayın…
Ev işleri, iş yaşamı ve çocuklar hem fiziken hem de ruhen yorulmamıza neden olur. Özellikle de cildimiz bundan kısmetini alır. Çoğumuz için günlük bakım çok sıkıntılıdır. Üstelik bunun için zamanımız da yoktur. Oysa belirli bir kumpas içinde yapılan bakım, bizi bir yandan hoşlaştırırken öte yandan da kendimizi daha iyi sezmemizi sağlar. Kendinize bir program oluşturmak için nasihatlerimize bir göz atın.

1. Saat 07:00: 10 dakikalık hafif egzersiz ile güne zinde başlayın Yatağınızda uyurken kollarınızı ve bacaklarınızı iyice gerip adalelerinizi çalıştırmaya başlayın. Ardından hareketli müzik eşliğinde durduğunuz yerde koşun. Göğüs ve kollarınızı çalıştırmak için elinize iki ağırlık alın. Göğüs hizasına kaldırıp 20 defa kollarınızı açıp kapayın.
2. Saat 07:30: Bakımlı saçlar için beş dakika yeter Duş alırken saç tipinize uygun krem kullanın. Saç kremleri hem bakım sağlar hem de saçlarınızın daha iyi biçim almasına dayanakçı olur. Özellikle ince telli saçlar için sunulan hacim veren kremler, sabahları saçlarınızı daha rahat ve kolay şekle sokmanıza dayanakçı olur.
3. Saat 07:45: Cilt maskeleri süratli dayanakçılarınız Sabah kalktığınızda cildinizin mat ve cansız göründüğünü fark edersiniz. Bunun için süratli surat maskelerinden faydalanabilirsiniz. Bu mahsuller genelde süratli ve pratik uygulama biçimlerine sahiptir. Cilt tipine uygun mahsuller seçebileceğiniz gibi, canlandırıcı surat maskeleri de kullanabilirsiniz.
4. Saat 20:00: Buhar ile derin paklik Yoğun bir günün ardından cildinizi dinlendirmenin en iyi yolu buhar banyosu. Buğu cildinizi derinlemesine pakler ve gözeneklerin açılıp gece bakımının daha bereketli olmasını sağlar. Buhar banyosu için sıcak su dolu bir kaseye bir avuç gül yaprağı ve beş damla gülyağı dökün. Başınızı bir havlu ile örtüp iki dakika bekleyin. Ardından gece kreminizi sürün.
5. Saat 20:15: Kaşlarınızı uyumadan evvel alın Gerçeğinde kaşlarınızı almak için en uygun zaman öğlen saat 12.00’dir. Zira kaş alma operasyonu en az bu saatte acı verir. Ama siz yeniden de akşam saatini seçim edin. Böylece cildiniz gece süresince dinlenir ve kabarıklık iner. Kaşlarınızı alırken bir elinizle göz kısmını germeyi unutmayın. Bu arada operasyondan sonra buzdolabında beklettiğiniz göz kremini uygulamak sizi rahatlatacaktır.
6. Saat 20:30: Buruşukluklara müdahale zamanı Son yapılan araştırmalar; cildin en çok saat 20.00’den sonra neme lüzum dinlediğini ortaya koyuyor. Bundan dolayı bu saatte suratınıza, boynunuza ve dekoltenize buruşukluk önleyici kreminizi bolca sürüp 15 dakika bekletin. Ayrıca gözlerinize de serinletici bir maske uygulayabilirsiniz.
7. Saat 21:00: Süratli bir bakım ayaklarınıza gevşetir Özellikle kış aylarında haftada en az bir defa ayaklarınıza bakım uygulamayı bakımsızlık etmeyin. Kapalı kunduranın yol açtığı sertliklere ve alınganlaşmış bölgelere bu biçimde müdahale edebilirsiniz. Ayaklarınızı 5 dakika ılık sabunlu suda bekletin. Ardından topuk taşı ile sertlikleri giderin. Tırnak diplerinizde bulunan tenleri geriye doğru itin. Ayaklarınızı bir havlu ile kuruladıktan sonra kremleyin. Uyurken çorap giymenizde fayda var.
8. Saat 21:30: Hoşluk uykusu için kendinize masaj yapın Stresli bir gün geçirdiyseniz ve boyun sızıları sürüklüyorsanız, iyi bir masajı hak ettiniz demektir. Bunun için boyun ve omuzlarınıza birkaç damla lavanta yağı damlatıp masaj yapın. Ayrıca masaj aletleri de kendinize masaj yapmanızı kolaylaştırır. Masajın ardından 15 dakika küvette yatın. Suyun fazla sıcak olmamasına dikkat edin. 37 derece en uygun ısı. Böylece bedeniniz gevşer ve uyumadan evvel gevşemiş olursunuz. Küvetiniz yoksa üzülmeyin. Ilık bir duş da aynı gevşetici tesiri gösterir. Bu arada uyumadan evvel bir kadeh ılık süt içmek de daha rahat yatmanızı sağlar. Ayrıca uyku problemi olanlar rezene çayını da sınayabilir. Rezene çayı; içeriği ile gevşeyip daha iyi yatmanıza dayanakçı olur.

Yafta Egzersiz cilt pakliği sterse nebatsal çözüm bakımlı saçlar için neler yaplmalıyım? parlak ve canlı bir cilt için neler yapmalıyım? buruşukluklar için ne zaman krem kullanmalıyım? kaşlar ne zaman alınmalı?