A'dan Z'ye Bakım ve Hoşluk Gizemleri
Grip - Soğuk Algınlığı

A’dan Z’ye Bakım ve Hoşluk Gizemleri

Kendiniz için bir ‘hoşluk’ yapmak ister misiniz? İşte hoş görünmenizi sağlayacak tüyolar…
Işıltılı ve sıhhatli saçlar Hoş saçların en ehemmiyetli ihtiyacı bakım, bakım ve tekerrür bakımdır. Şayet saç telleriniz ince ise dikkat faktörüz gereken niteliksiz ve ucuz mahsullerden uzak durmaktır.
Bizim teklifimiz haftada bir defa en az bir saat, kalın bir havluya sararak tesirini göstermesini bekleyeceğiniz saç bakımı… Omuz hizasında ya da uzun saçlara sahipseniz, sık sık yineleyeceğiniz ekstra bakımla da saç uçlarının kırılmasını yasaklayabilirsiniz.
Pürüzsüz ve gergin bir cilt 20’li yaşlarla beraber cildin elastikiyeti giderek eksilmeye başlar. Temel cilt bakımı da işte bu yaşlarda öne çıkar. 20’ler bir hayli kadının ciltlerinde hassasiyet, bölgesel yağlanma ve siyah noktaların görüldüğü yaşlardır.
Hormonların, stresin ya da yanlış beslenmenin tesiriyle ortaya çıkan bu problem, kullanılan zengin içerikli anti-aging kremleriyle daha da tırmanıyor. İşte bu surattan cilt uzmanları, cildin birden fazla meselesini gideren özel yüksek teknolojili mahsuller öneriyor.
Bizim teklifimiz de cildinize haftada bir defa peeling uygulaması yapmanız. Böylece cildi yüzeyde biriken ölü ten hücrelerinden temizleterek, ışıltılı bir görünüm kazanmasına dayanakçı olabilirsiniz.

Dolgun ve bakımlı dudaklar Sahip olduğunuz dudak formu natürel ki kumpaslı dudak bakımıyla metamorfoza uğramaz. Ancak harikulade görünebilir. Burada ehemmiyetli olan en ehemmiyetli nokta dudakların özellikle kış mevsiminde muhtemel olduğunca ıslatılmasıdır. Bu surattan çantanızda her zaman aynı zamanda bakım yapan bir dudak balm’ı bulundurmanızda fayda var.
Ama dikkat! Bazı mahsuller mineral yağlar kapsadığından uzun vadede dudakları kurutarak faydadan çok hasar getirebilir. Satın aldığınız mahsulün bileşiminde kesinlikle nebatsal yağlar olup olmadığını hakimiyet edin.
Gergin bir boyun, seksi dekolte Boyun bölgesi ve dekolte, bir kadının yaşını ele veren bedendeki en duyarlı bölgelerdir. Bunun sebeplerinden biri de çoğunlukla bakım yaparken dikkate alınmamalarıdır. Tabiatın size sunduğu zamanı iyi değerlendirmeli ve bu bölgeleri her gün kumpaslı olarak kremlemelisiniz. Haftada bir kere de boyun ve dekolte bölgesine yoğun içerikli bakım kürleri uygulamakta fayda var.
Klasik bir cilt kremi de boyun ve dekolte bakımında rahatlıkla kullanılabiliyor. Kremi sürdükten sonra boyun bölgenizde hafif nemli ılık bir havluyu 15 dakika bekletin. Daha sonra kremi silmek yerine cildinize masajla iyice yedirin.
Pürüzsüz, sıkı kollar Çekici ve sıkı kollara sahip olmanın temelinde, kumpaslı adale hareketleri uyuyor. Üstelik bu olağanüstü tesirli egzersizler için fazla zamana da lüzum dinlemiyorsunuz; yalnızca 10 dakika yeterli. Yere oturun, kollarınızla dirseklerinizden bedeninizi destekleyin. 15 defa yere yatın ve kalkın. Ardından 10 defa sıradan mekik hareketini yapın.
Yalnızca kol egzersizleri yeterli değildir; cildinizin de kumpaslı olarak bakım görmesi ehemmiyet taşır. En iyisi duşa girmeden evvel bu bölgeleri her gün bir masaj eldiveniyle ovmak… Ardından yoğun içerikli bir ıslatıcı ile masaj yapın.
Bakımlı ayaklar Bakımsız, ojesiz ve topuk rendesi yapılmış ayaklara paydos… Bu sene ayaklarınız yumuşacık olmalı; bunun püf noktası da hatasız bir bakım. Kumpaslı olarak kremlenen ayaklarda nasır yaradılışının hiç bahtı yok. Bunun için öncelikle oluşmuş nasırlardan kurtulmak gerekiyor. Bunun en kolay yolu ponza taşı… Ancak bunu yaparken dikkat faktörüz gereken en ehemmiyetli nokta, ponza taşını fazla biçimde kullanmamak. İkinci adım ise haftada bir defa yapacağınız ve bakım yağlarından oluşan ayak banyosudur. Sonrasında kalın yünlü çoraplarınızı giymeyi ve sürdüğünüz kremin tesirini göstermesini beklemeyi unutmayın.
Sıkı ve selülitsiz kalçalar Popo ve kalça bölgesi sanırız bayanların en meseleli bölgelerdi… Buna da afallamamak gerekiyor, zira bu bölge portakal kabuğu görüntüsü oluşması ve elastikiyet kaybı bakımından büyük tehlike taşıyor. Yağ en çok buralarda birikiyor, zira bağ dokusu başka hiçbir yerde olmadığı kadar gevşek.
Ama birkaç minik egzersizle her iki bölgeyi de forma sokmak muhtemel… Özel anti-selülit fırçalarıyla kumpaslı olarak yaptığınız masaj ve hemen ardından kullanılan kremler dışında anti-selülit çorapları ve kafein kapsayan mikro-kapsüller cildi pürüzsüzleştiriyor.
Yumuşak eller, hoş tırnaklar Ellerimiz bir bakıma bizim kartvizitimizdir, dolayısıyla da harikulade ve bakımlı görünmeleri gerekir. Natürel bunun hiç de kolay olmadığını söylemek gerekli. Zira ellerimiz soğukla ve kızgın paklik mahsulleriyle her gün dolaysız olarak temas halinde… Onları negatif dış etmenlerden gözetmenin en iyi yollarından biri sık sık kremlemek. Özellikle de ellerimizi yıkadıktan hemen sonra…
Dolayısıyla hafif bir el ve tırnak kremi, cilt tarafından hemen emildiği ve arkasında kalın bir yağ katmanı vazgeçmediğinden kumpaslı olarak kullanılmalı… Ayrıca haftada bir defa ellerinize özel bir bakım kürü uygulamanız koşul. Uykuya uyumadan hemen evvel ellerinizi ıslatıcı kremle bolca kremleyin, ince bir eldiven giyin ve tam bir gece tesirini göstermesi için öyle yatın.
Tırnaklarınızın hoş ve bakımlı görünmesi için de her üç günde bir, bir damla tırnak yağıyla masaj yapın. Şayet oje kullanmayı hoşlanıyorsanız, dört günün ardından ojelerinizi değiştirmeyi önemsememe etmeyin. Şayet oje tırnaklarda uzun zaman kalırsa tırnakların oksijen lüzumu sekteye uğruyor ve bu da tırnakların sararmasına neden oluyor.