2011 Hoşluk Gizemleri
Grip - Soğuk Algınlığı

Güzellik Sırları

Sizi daha fazla bekletmek istemiyoruz ve yazın ısıtan sahnesine davet ediyoruz. Hazırsanız, taptaze bir cilt, yumuşacık bakımlı el ve ayaklar, hoşluğunuza hoşluk katacak minik ayrıntılı, en tesirli bakım ipuçlarını bilgilerinize sunuyoruz.
Bu yaz ayaklar özgür
İyi yapılmış bir pedikürle ayaklarınızın yaza hazır olacağından emin olabilirsiniz. Tabii muhteşem bir görünüm, oje sürmeden olmaz. Bu yaz tırnaklarda da olağanüstü canlı renkler egemen. Siz şimdiden birkaç tane temin edin. Ayaklarınızdaki kıştan kalma bitkinliği ve ihmali gidermenin en tesirli yollarından biri de kuşkusuz asla ilgisizlik edilmemesi gereken kremler. Özellikle gece uyumadan evvel ayaklarınıza bolca sürün ve üzerine çorap giyin. Gece süresince kremin tesir etmesini bekleyin. Neticeye inanamayacaksınız.
Parlak saçlar için neler yapabiliriz?
Sarih vazgeçilmiş veya özgürce arkada bir araya gelmiş saçlar yaz mevsiminin en aşina modelleri arasında. Sezona tertemiz bir saç kesimiyle başlamaya ne dersiniz? Böylece hem saçlarınızın uçlarındaki kırıklardan kurtulmuş olursunuz hem de yeni bir mevsime giriyor olmanın coşkusunu yaşarsınız. Ayrıca kıştan kalan hasar görmüş saçları daha önceki canlılığına kavuşturmak için bakım kürleri de koşul. Bunlar hem saça kaybetmiş olduğu nemi kazandırıyor hem de ışıltılı bir görünüm sağlıyor.

Portakal kabuğu görünümlü cilt
Kozmetik markaların tesirli selülit kremlerinin yanı gizeme bolca hareket ve sebze-meyve ağırlıklı beslenme, bedeninizdeki portakal kabuğu görüntüsünü en aza indirmek için birebir. Tabii günde en az 2 litre su harcamak gerektiğine ilave etmeliyiz. Ayrıca sabahları yapılan soğuk-sıcak duşlar kan dolaşımını harekete geçireceğinden, dokulardaki fazla yağın bedenden atılmasına destekçi olacaktır.
Sağlıklı bronzluk
Solgun görünen bacaklar uzun zamandan beri etek giymemek için bir neden sayılmıyor. Yeni nesil otobronzanlar hem pratik kullanımlarıyla hem de bedene kattıkları natürel bronzlukla oldukça tesirliler. Ancak otobronzan mahsulü kullanmadan evvel kullanım rehberini dikkatlice okumanızı öneriyoruz. Doğru uygulama bronzluğun bedeninizde kalıcılığını daha da artıracaktır.
Güzelliğin aynası eller
Gerçi bu kış eldiven giymeye fırsatımız olmadı fakat ellerimiz yeniden de soğuklara maruz kaldı. Yaz mevsimine girerken el bakımının en ehemmiyetli ayrıntılarından biri de tırnaklar olmalı. Kış aylarının yüzeyde ufak çatlaklara sebeb olduğu, kırılmalara yol açtığı tırnakları natürel yağlar ve yoğun içerikli kremlerle daha önceki haline getirmek muhtemel. Tabii evvelinde muhteşem bir manikür yaptırmalısınız. Ufak bir andırdırma; çantanızdan el kreminizi beceriksiz etmeyin.
Bitkin ciltlere uyandırma servisi
Kış süresince dışarıdaki soğuk ile içerideki kuru kalorifer sıcakları, klimanın ciltte yaptığı kuruluk cildin natürel balansını bozuyor. Ve neticede cilt her iki vaziyete geçim sağlamakta eforluk sürükleyerek bitkin düşüyor. Yaz mevsimini ışıldayan bir ciltle karşılamak için öncelikle yüzeyde kıştan kalmış ölü ten hücrelerini tesirli bir peeling’le temizletmek ve cildin yenilenmesini sağlamak gerekiyor.
Kelebek, Nilüfer Pazvantoğlu