Herkeste Kanser Hücresi Var...!
Kanser

Herkeste Kanser Hücresi Var…!

JOHN Hopkıns Hastanesi nden

1 Herkesin bedeninde kanser hücreleri vardır. Bu kanser hücreleri birkaç milyara kadar artmadıkça standart testlerde görülmezler. Hekimler kanser hastalarına rehabilitasyondan sonra bedenlerinde artık kanser hücresi kalmadığını söyledikleri zaman, bu sadece kanser hücrelerinin testlerle saptanamayacak seviyede olduğu anlamına kazanç.

2 Bir şahsın yaşamı boyunca 6 ile 10 kere kanser hücreleri oluşabilir.

3 Şahsın bağışıklık sistemi güçlü olduğu zaman kanser hücreleri yok edilir ve artarak ur oluşturmalarına mani olunur.

4 Bir şahısta kanser olması, o şahısta çoklu beslenme eksikliği olduğuna işaret eder. Bunlar genetik, çevresel, beslenme ve yaşam stili etmenlerine bağlı olabilir.

5 Çoklu beslenme eksiklini yenebilmek için perhizi değiştirmek ve ek dayanak almak bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.

6 Kemoterapi hem süratli artan kanser hücrelerini, hem de kemik iliğinde, sindirim sisteminde v.s. deki süratli büyüyen sağlıklı hücreleri yok eder ve karaciğer, böbrekler, kalp, akciğerler v.s. de uzuv tahribatına yol açar.

7 Radyasyon kanser hücrelerini yok ederken; sağlıklı hücre, doku ve uzuvları da yakar, yaralar ve hasar verir.

8 Kemoterapi ve radyasyon başlangıçta urun küçülmesine yol açar. Kemoterapi ve radyasyon tedavisinin uzaması urun daha fazla yok olmasına yol açmaz.

9 Kemoterapi ve radyasyondan dolayı beden çok fazla toksin yüklenmesine maruz kalınca, bağışıklık sistemi ya riske düşer, ya da devrilir; dolayısıyla şahıs muhtelif enfeksiyonlara ve komplikasyonlara yenik düşer.

10 Kemoterapi ve radyasyon kanser hücrelerinde mutasyona neden olabilir ve mukavemetlerinin çoğalarak yok edilmelerini zorlaştırabilir. Cerrahi operasyon da kanser hücrelerinin başka taraflara atlamasına neden olabilir.

11 Kanser hücreleri ile savaşmakta tesirli bir yöntem ise onları artmak için gereksinimleri olan besinlerden yoksun ve aç bırakmaktır.

Kanser Hücreleri Alttakilerle Beslenirler:

a- Şeker kanser besleyicidir. Şekeri kesilerek kanser hücrelerinin ehemmiyetli bir gıdası kesilmiş olur. NutraSweet, Equal, Spoonful v.s. gibi tatlandırıcılar hasarlı olan Aspartam ile yapılırlar. Daha iyi bir tatlandırıcı Manuka balı veya molastır, ama az ölçüde alınmalıdırlar. Sofra tuzunda beyazlatıcı olarak kimyasallar bulunmaktadır. Daha iyi bir seçenek Bragg in aminosu veya deniz tuzudur.

b- Süt bedenin, özellikle sindirim sisteminde, mukus üretmesine neden olur. Kanser mukusla beslenir. Süt yerine tatlandırılmamış soya sütü harcanarak kanser hücreleri aç bırakılabilir. c- Kanser hücreleri asit etrafta büyürler. Et temelli perhiz asittir ve sığır eti veya domuz eti yerine bol balık ve az tavuk eti yemek en iyisidir. Ette, özellikle kanserli bireylere hasarı olan, canlı hayvan antibiyotikleri, büyüme hormonları ve asalakları bulunur.

d- %80 taze sebze ve meyve syat, kepekli hububatlar, tohumlar, nohutgiller ve biraz meyveden oluşan bir perhiz bedeni bazik alkali etrafta meblağ. %20 de fasulye kapsayan pişmiş besinlerden oluşabilir. Taze sebze suları basitçe emilip 15 dakika içinde hücre seviyesine ulaşabilen ve sağlıklı hücreleri besleyen ve artmalarını süratlendiren canlı enzimler kapsarlar. Sağlıklı hücre imali için lüzumlu olan canlı enzimlerin sağlanması emeliyle, taze sebze sebzelerin çoğunluğu ve fasulye filizi yiyin veya suyunu için ve günde 2-3 kere ham sebze yiyin. Enzimler 40o C de yok olurlar.

e- Yüksek kafein içerikli kahve, çay ve çikolatadan uzak durun. Yeşil çay daha iyi bir seçenektir ve kanserle savaşan özellikleri vardır. Bilinen toksinler ve ağır metaller kapsayan musluk syat yerine arıtılmış veya filtrelenmiş su içiniz. Damıtılmış su asittir, sakınılmalıdır. 12 Et proteininin sindirimi zordur ve çok sindirim enzimi ister. Bağırsaklarda duran sindirilmemiş et çürür ve daha çok toksin birikimine neden olur.

13 Kanser hücrelerinin duvarları sert protein ile kaplıdır. Et yemekten sakınarak veya eksilterek, kanser hücrelerinin protein duvarlarına saldıran enzimler daha çok sarihe çıkar ve bedenin öldürücü hücrelerinin kanser hücrelerini yok etmelerini sağlar.

14 Bazı destek maddeleri IP6, Flor-ssence, Essiac, anti-oksidanlar, vitaminler, mineraller, EFA lar v.s.. bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek, bedenin kendi öldürücü hücrelerinin kanser hücrelerini yok etmesine dayanakçı olur. E vitamini gibi öteki destek maddelerinin de, bedenin hasarlı, istenmeyen veya lüzum olmayan hücrelerin atılmasının sıradan yolu olan, apoptoziz veya programlanmış hücre vefatına dayanakçı olduğu bilinmektedir.

15 Kanser zihinsel, bedeni ve ruhsal bir hastalıktır. Öngörülü ve pozitif bir ruh kanser savaşçısını muzaffer yapar. Hiddet, bağışlamazlık ve acı bedeni stresli ve asitli bir etrafa sokar. Seven ve bağışlayan bir ruha sahip olmayı bilin. Sakin olmayı ve yaşamın tadını çıkarmayı bilin.

16 Kanser hücreleri oksijenli etrafta büyüyemezler. Günlük egzersizler ve derin nefes alma hücre seviyesine kadar daha fazla oksijen alınmasına dayanakçı olur. Oksijen terapisi kanser hücrelerini yok etmek için öteki bir yöntemdir.

John Hopkıns Hastanesi nden Kanser Güncellemesi

1 Mikrodalga fırına plastik kap koymayınız.

2 Dondurucuya su şişesi koymayınız.

3 Mikro dalga fırınına plastik ambalaj koymayınız.

4 John Hopkins Hastanesi bunu yakın bir zamanda bülteninde yayınlamıştır. Bu balaka Walter Reed Ordu Tıp Merkezi tarafından da yayınlanmaktadı r. Dioksin kimyasalları kansere, özellikle de göğüs kanserine, neden olmaktadır. Dioksinler bedenimizin hücreleri için son derece zehirlidir. Plastik şişelerdeki syat dondurmayınız, zira bu plastiğin içindeki dioksinin salınmasına neden olur.

Castle Hastanesi Sağlıklılık Programı Yöneticisi Dr. Edward Fujimoto bu sağlık tehdidini anlatmak için yakınlarda bir televizyon programına çıktı. Dioksinleri ve bizim için ne kadar makûs olduklarını anlattı. Plastik kaplar içindeki besinlerimizi mikrodalgaya koyarak ısıtma ve pişirmenin ne kadar korkunç sonuçlara sebebiyet verdiğini anlattı.