Hastalıklara iyi gelen natürel usuller nelerdir limon karabiber tuz hangi hastalıklara iyi kazanç?
Sağlık Yazıları

Hastalıklara iyi gelen natürel usuller nelerdir limon karabiber tuz hangi hastalıklara iyi kazanç?

Geçmişten günümüze muhtelif rahatsızların rehabilitasyonunda kullanılan nebatsal usuller günümüzde de tesirini devam ettiriyor. Bir Haylimiz hastalık yarıyıllarında kimyevi ilaçları kullanmak yerine bazı nebatsal usulleri kullanmayı seçim ederiz. Bu noktada salata malzemesinde kullanımın dışında muhtelif hastalıkların rehabilitasyonunda da mucize yaratıyor. İşte limon-karabiber ve tuz üçlüsünün yararları…

BOĞAZ AĞRILARI

Bir kadehin içerisine bir adet limonu bir kadehin içerisine sıkın ve içerisine yarım çay kaşığı karabiber ve 1 çay kaşığı deniz tuzu ilave edin. Elde ettiğiniz karışımla her gün boğazınızı gargara yapın. Kısa zamanda yararını göreceksiniz.

BURUN TIKANMALARINA KARŞI BİREBİR!

Bazı aksırmalar sizi rehabilitasyon eder! Mesela burnunuzun tıkandığı zamanlarda kendi kendinizi aksırtmak için karabiber, tarçın, kimyon ve azıcık kakule tohumlarını denk ölçüde karıştırıp azıcık koklayarak aksırın! Hapşırığınızda burnunuza açıldığını sezeceksiniz.

MİDE BULANTISI

Mide bulantısı yaşadığınız gidişatlarda bir adet limonu ikiye ayrılın ve yarım limonun üzerine azıcık karabiber ilave edin daha sonra limonu harcayın mide bulantınıza geçeceğini sezebilirsiniz.

DURDURULMAZ DİŞ AĞRILARI

Diş sızısının ne denli makûs olduğunu hepimiz öğreniyoruz. İşte bu noktada yapmanız gereken çok kolay! Yarım çay kaşığı toz karabiber ve karanfil yağından elde ettiğiniz karışımıdişinizin ağrıyan bölgesine sürün sızınız kısa zamanda eksilecektir.