Genel Sağlık

Hangi elbiseye, nasıl sütyen?

Doğru sütyen tercihi yaptığınızdan emin misiniz?

.jpg

Şık görünmek için şık bir elbise seçmeniz gerektiğini biliyorsunuz. Fakat elbisenin üzerinizde kusursuz durması için iç güzelliğinize de dikkat etmeniz gerekiyor. Doğru tercihler yaparak vücut tipinizi bile bambaşka gösterebilirsiniz.

Çok pahalı bir kıyafette bile görünen çirkin askı ve kabartı izleri şıklığı bitirir. Önce ‘moda-stil’ kategorisinden vücut tipimiz için uygun elbiseyi seçiyoruz, sonra da sütyenimizi…

41883.jpg

Halterci modeli

Yazın en çok tercih edilen elbise yakası halterci modelidir. Dolayısıyla sütyen de öyle olmalı. Omuzdan gelen ince bir askı göğüslerinizi de mükemmel taşır.

26381.jpg

Kopçasız

Yapıştırmalı modeller yaygınlaşmaya başladı. Seksi bir sırt dekoltesinin ne zaman gerekeceği belli olmaz. Mutlaka böyle bir sütyeniniz olsun.

26382.jpg

Dikişsiz

Hanımlar, çok yaptığınız bir yanlışa burada son verelim: Beyaz kıyafetlerle beyaz sütyen değil, ten rengi sütyen takılır. Dikişsiz bir modelle kesinlikle iz bırakmayacak dar elbisenizle harika görüneceksiniz.

26383.jpg

Tek parça

Senenin trendi transparan kumaşları seviyorsanız tek parça bir iç çamaşırı kullanın. Fazlalıkları da mükemmel şekilde sarıyor.

26384.jpg

Değişken askılı

Askısının yerini değiştirebildiğiniz sütyenler gerçekten çok kullanışlı ve bir tane almanızı öneririz. Tek omuzlu seksi bir elbisede göğüslerinizin sarkık görünmemesi için ince askılı bu modelde bir sütyen kullanın. Tek askıyı arkadan öne doğru çapraz takarak da aynı etkiyi yaratabilirsiniz.

26385.jpg

Ayarlanabilir

Göğüs dekoltesi için işinizi kesinlikle şansa bırakmayın.Göğüslerinizi toparlayan bir modelde ayarlanabilir bir sütyen tercih edin.

26386.jpg

Yüzücü modeli

Hayır, görünen askılar seksi değildir! Yüzücü modeli kıyafetlerle tıpkı halterci modelde olduğu gibi uygun bir sütyen takın.

26387.jpg

Straplez

Straplez bir elbise iddialı bir omuz-göğüs görüntüsü ister. Bunun için de askısız ve destekli bir model kullanabilirsiniz. Çok iri göğüslüler yapışkan sütyenleri de tercih edebilir.

26388.jpg