Genel Sağlık

Hafta sonun cümbüşlü sporları burada!

Hafta sonunu kendini yine keşfederek geçirmek isteyenlere ELMAELMA teklifleri!

.jpg

Hafta sonu için hala bir tasarı yapmadıysanız size harika spor teklifleri hazırladık. Stresten ve yoğunluktan uzak kalmak istiyorsanız bu exreme sporlardan biri size göre olabilir!

15408.jpg

Suni zirve

Bir dağa tırmanıyormuş hissi veren suni duvarlara tırmanarak içinizdeki adrenalini ortaya çıkarabilirsiniz. Emel, denge ve elastikliği kullanarak zirveye erişmek! İyi bir tırmanışın püf noktası bir hayli şeyi aynı anda düşünmek ve uygulamaktan geçiyor.Denge, elastiklik, efor ve bir sonraki adımın evvelden tasarlanması ehemmiyet taşıyor.

24837.jpg

Dersin başında kullanacağınız malzemeleri tanıyorsunuz.

Tırmanış ve inişte her seferinde bir noktayla hareket ediyor ve öteki üç noktayla tutunmaya devam ediyorsunuz. Duvarın yüksekliğine göre değişik tırmanışlar yapılıyor.

24838.jpg

Orienteering

İngilizce bir kelime olan orienteering, harita ve pusula kullanarak, özel bir topografya üzerinde işaretlenmiş bir dizi hakimiyet noktasını bulmak anlamına kazanç. Genelde düşünce sporu olarak belirlenir zira harita okuma ve süratli karar verme gibi özellikler gerektirir.

24839.jpg

Evvelden arazisi tanımlanmış araziye emin rakamda hakimiyet noktası yerleştiriliyor. Ayrıca yerleri harita üzerinde de belirtiliyor. Sporcunun görevi, start aldıktan sonra bu noktaları haritadan bakarak ve pusula desteğiyle bulmak ve en kısa zamanda bitiş noktasına varmak.

24840.jpg

 Trekking

Bir rehber eşliğinde yapılan uzun yürüyüşlere trekking denir.

Rahat bir yürüyüş kundurası, orta boy bir sırt çantası, yedek elbise, resim aygıtı ve su şişesi kesinlikle yanınızda bulunmalıdır.

24842.jpg

Öncelikle yürüyüşün yapılacağı parkur tanımlanır. Yürüyüş süresi seçilen bölgenin güçlük derecesine göre değişir. Orta dereceli bir parkur 5-6 saat sürer. Bu saatler süresince kalabalık ve hengameli şehir yaşamından uzaklaşıp tabiatla baş başa bir gün geçirmiş olursunuz.

24843.jpg

ATV Safari

ATVAll Trail Vecihle üstü sarih arazi taşıtlarının ismidir. Bu taşıtlar kar, balçık demeden her türlü arazide ilerleyebilirler. Bu taşıtlarla yapılan keşif turlarına da ATV Safari denilir.

24844.jpg

Önce safarinin yapılacağı ormanlık araziye gidiyorsunuz.

Bu üç parkurun da kendine ait özellikleri var. Kimi zaman balçıklara batıp çıkıyorsunuz, kimi zaman geniş meralarda ilerliyorsunuz.

24845.jpg
.