Bel bölgesinde yağlanma neden olur hangi rahatsızlığın habercisidir?
Sağlık Yazıları

Bel bölgesinde yağlanma neden olur hangi rahatsızlığın habercisidir?

Yapılan araştırmalara göre bel bölgesindeki yağlanmaların sebebi D vitamini yetersizliğinden kaynaklandığı ortaya çıktı! Özellikle bir çok bireyin davacı olduğu bu yağlanmalar bir o kadarda eritilmesi efor gidişatta! Araştırmada elde edilen belirtilere göre bu vaziyetten davacı olan bireylerin D vitamini tehlikeyi ile karşı karşıya olduğu ve en kısa vakitte vitamin testi yapılması gerekmektedir.

SEBEBİ D VİTAMİNİ BECERİKSİZLİĞİ…

Araştırma neticelerinin bu hafta İspanya’nın Barselona kentinde yapılacak Avrupa Endokrinoloji Derneğinin buluşmasında değerlendirileceği belirtildi. Son senelerde yapılan bazı çalışmalar bedendeki D vitamini beceriksizliğinin glukoz şeker dolaşımı ve insülin seviyeleri üzerine tesirli olduğunu gösteriyor

Yapılan araştırma neticelerine göre son senelerde yapılan bazı çalışmalarla birlikte bedende D vitamini beceriksizliğinin şeker ve insülin seviyeleri üzerinde oldukça tesirli olduğu göz önüne seriliyor. Özelliklw şeker hastalığı rahatsızlığı olanların dikkat etmesi gerene bir gidişat olmaktadır. Ancak sizinde kuşkularınızı bu belirti etrafına bir araya geliyorsa en kısa vakitte vitamin testi yaptırmanız gerekmektedir.