Genel Sağlık

Kadınsı seksapalite,maskülen tasarımlar

….

.jpg

Mini etekleri ve dekolteleri bir vakitliğine unutun. Zira bu kış Stella McCartney’den Chanel’e kadar herkesin podyumlarında maskülen ekipler vardı. Hatta bu akımın yazın da devam edeceğini yeni koleksiyonlardan anlıyoruz.

Smokin ceketlerinin ve dökümlü kesimlerin bu kışın modası olduğunu, baharda da blazer ceket giyeceğinizi ELMAELMA’dan bilmiştiniz. Şimdi gizeme derinlemesine moda analizinde…

20229.jpg

Bu ekipler sırasıyla Dolce & Gabbana, Salvatore Ferragamo ve The Row podyumlarından…

Bu ekipleri ‘fazla’ bulanlara bir sualimiz var: Erkeksi bir ekipte hatları gösteren dar bir etekten ya da saklanmış bir göğüs dekoltesinden daha seksi ne olabilir?

20230.jpg

Modanın Oscar mükâfatı CFDA gecesinde Leelee Sobieski bu şık beyaz smokinle gecenin yıldızı olmuştu.

20231.jpg

Elbette makyajımız da sert ekibimize uygun olmalı. Dumanlı göz makyajı, ceket ve fularla oluşturacağınız bir kombinasyonun havasını anında değiştirir. Dior da bunu bilenlerden…

20232.jpg

Bu kışı beyaz bir smokin ceketi almadan tamamlamayın. Rachel Zoe yün kumaşla ceketi dışarıda da giyebileceğimiz bir hale getirmiş.

20233.jpg

Maskülen tasarımların en beğenileni oxford pabuçlar oldu. İsteyene düz, isteyene topuklu… Pabuçlarınıza tozluklarla apayrı bir hava ekleyebilirsiniz.

20234.jpg

Belde geniş, paçada dar ve kısa… Her beden tipini şımartan bu smokin pantolonu yüksek bel akımını başlatmıştı. Yanılgısız terzilikle yapılmış bu pantolon Sandro’dan.

20235.jpg

Yelekler sade giysileri bitirmede süratli ve tesirli bir dayanakçı. Birkaç renk çeşidiyle kesinlikle gardırobunuzda olmalı. Bu tasarım binlerce dolar bedelinde, fakat modayı takip etmek için RARE tasarımına sahip olmanıza gerek var mı?

20236.jpg

Yakalar!

Kazaklarınızı bu biçimde kombinleyebilirsiniz. Kollarınızı büyük bileziklerle süsleyerek şık bir tezat tutabilirsiniz.

20237.jpg