Genel Sağlık

‘Eyvah! Zamanım yok ama saçım var!’

.jpg

Özellikle bu kapalı havalarda sabahları tatlı tatlı yatmak ne kadar cazip geliyor, değil mi? Fakat bizi bekleyen bir işimiz ya da mektebimiz var. Hemen kalkıp yeni gün için hazırlanmalıyız!

Dünden elbiselerimizi seçebilme kaderimiz olsa da ‘bir anı bir anını yakalamayan’ saçlarımız için ön hazırlık yapmamız pek olası olmuyor. Bu surattan sabahları daha süratli hoşlaşmamıza destekçi olacak bazı modelleri belleğimize atalım!

24163.jpg

Kısa saçlar

Kullanımı çok pratik gibi görünse de kısa saçlar asıl bir baş belası olabilir. Kesinlikle saç tipinize uygun bir köpük alın ve bunu uygulayarak saçlarınızı karıştırın. Saç kurutma aygıtı yüksek ayarda çalıştırıp saçlarınızı gelişigüzel kurutun. Yalnızca 4 dakikada çok seksi saçlarınız oldu!

Saç bantları ve taçlar da kısa saçların kurtarıcısı… Aradığınız her şeyi burada bulabilirsiniz.

24164.jpg

Orta boy saçlar

Bu saç modeline bayılıyoruz! Bu sene podyumlardan Hollywood’a kadar her yerde örgüler var. Saçlarınızın kenarlardan uçuşan tellerini hiç önemsemeden -hatta mümkün olduğunca dağınık şekilde- örün ve çıkın. Sadece iki dakikada defileye ya da kırmızı halıya çıkabilecek saçlarınız oldu!

Örgünüzü kurdeleler ya da tokalarla süsleyebilirsiniz.

24165.jpg

Uzun saçlar

Şık bir topuzun yerini hiçbir şey tutamaz. En harika topuz da çorap lastiğiyle yapılıyor. Sadece 1 dakikada hacimli ve kesinlikle bozulmayan bir topuz elde edebilirsiniz.

Bu topuzu nasıl yapacağınızı  buradan öğrenebilirsiniz.

24166.jpg

Şipşak alternatif

Dominatriks -başka bir deyişle sıkı ve gergin- atkuyruğu her saç için de uygun olabilir. Dağınık saç trendinden hoşlanmadıysanız kesinlikle deneyin. Ziynetli saç aksesuarları ya da kendi saçınızı kulnnarak atkuyruğunuzu süsleyebilirsiniz. Bir saç düzleştiriciniz varsa bu saçı yapmak 4 dakika sürüyor!

20671.jpg